آرشیو روزنامه شماره ۴۶۰۶ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۶۰۶

 • برنامه ۹۸ فرمانده صادرات

  دنیای اقتصاد: مهم‌ترین اولویت‌های صادراتی سال ۹۸ از سوی سرپرست سازمان توسعه تجارت تشریح شد. در این راستا سیاست‌گذار تجاری ضمن واکاوی نقاط کانونی و اثرگذار بر تجارت خارجی کشور، به ترسیم نقشه راه کلی صادرات در سال پیش‌رو پرداخت و تکالیف دستگاه‌های مرتبط را در چارچوب آن اعلام کرد. بر این اساس «رفع موانع صادراتی» و «تسهیل مبادلات تجاری» به‌عنوان دو گام سیاستی برای رشد صادرات غیرنفتی مورد تاکید سیاست‌گذار قرار گرفته است. در سطح اول، مطابق تصمیمات تعیین شده برای بهبود عملکرد صادرات، یک مرکز تصمیم‌ساز موظف به رفع موانع صادراتی و تدوین ضوابط اجرایی برای ارتقای عملکرد این بخش شده است.
 • بازخوانی پرونده گرانی چهار کالا

  دنیای اقتصاد: گرانی برخی از کالاها از جمله شکر، ماکارونی، خرما و تن ماهی در روزهای اخیر، بازار این محصولات را با مشکل مواجه کرده است. از این‌رو بخش‌خصوصی و مقامات مسوول، هر یک درخصوص افزایش قیمت آنها توضیح داده‌اند.
 • همتی به اتاق بازرگانی ایران رفت

  دنیای اقتصاد: هیات‌رئیسه اتاق ایران در نشستی با رئیس‌کل بانک مرکزی به بررسی مسائل ارزی موجود در کشور پرداختند. در این نشست وضعیت ارز ۴۲۰۰ تومانی، رسیدگی به وضعیت ممنوعیت‌های صادراتی و وارداتی و تجدیدنظر در مورد دریافت تعهدهای ارزی از صادرکنندگان بررسی شد. برقراری اعتماد بین بخش‌خصوصی و دولت نیز نکته‌ای بود که در این نشست مورد تاکید قرار گرفت.
 • آمار تجارت خارجی محصولات غذایی

  دنیای اقتصاد: بررسی آمار تجارت خارجی کشور در فروردین ماه سال‌جاری نشان می‌دهد که واردات برنج، شکر و کره به ترتیب با رشد ۱۸۵ درصدی، ۱۰۵ درصدی و ۲۹۱ درصدی مواجه شده است.
 • عرضه مستقیم کالا در نمایشگاه‌های طرح ضیافت

  دنیای اقتصاد: رئیس اتاق اصناف تهران از عرضه مستقیم کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان در نمایشگاه‌های طرح ضیافت خبر داد و گفت: این نمایشگاه‌ها به زودی در پنج نقطه تهران برگزار شده و کالاهای اساسی همچون برنج، شکر، روغن، گوشت مرغ و گوشت قرمز و… با نرخ مصوب عرضه خواهد شد.
 • درخواست لغو تعرفه‌های ژاپن بر محصولات کشاورزی آمریکا

  دنیای اقتصاد: آمریکا که در یک جبهه درگیر نبرد تجاری با چین بر سر افزایش تعرفه کالاهای وارداتی از این کشور است این بار از توکیو خواست تعرفه بر محصولات کشاورزی آمریکا را لغو کند. به گزارش «ایرنا» از کیودو نیوز، «سونی پردیو» دبیر کشاورزی آمریکا بعد از دیدار با تاکاموری یوشیکاوا همتای ژاپنی خود در توکیو افزود: کاهش این تعرفه‌ها به نفع روابط تجاری دو کشور است و باعث افزایش مبادلات دو طرف خواهد شد.
 • ضرورت رفع دست‌اندازهای تجاری با اتریش

  دنیای اقتصاد: رئیس اتاق شیراز در دیدار با سفیر و رایزن بازرگانی سفارت اتریش در ایران، از او خواست ضمن رایزنی با مسوولان وزارت‌خارجه این کشور، زمینه حل مشکلات تجاری میان دو کشور به‌ویژه مشکلات بانکی تجار ایرانی در اتریش را فراهم آورد. رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز با اشاره به اینکه فعلا بخش عمده مشکل بازرگانان و تجار ایران در مراوده با اروپا مسائل بانکی است، گفت: باید برای بیرون آمدن از این وضعیت راهکارهای خاصی اتخاذ شود تا تجار بتوانند مبادلات اقتصادی را گسترش دهند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر