آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۵ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۰۵

  • رشد دو برابری تجارت با اتحادیه اروپا

    دنیای اقتصاد: فعالان بخش‌خصوصی و نمایندگان مجلس در نشستی با فعالان اقتصادی ایتالیایی در راستای توسعه مراودات اقتصادی دوجانبه دیدار و گفت‌وگو کردند. این گردهمایی که به میزبانی «موسسه آمبروزوتی» در رم برگزار شد، دومین دور از نشست فعالان اقتصادی دو کشور برای گفت‌وگو در جهت توسعه همکاری‌های اقتصادی بود.
  • برنامه افزایش سهم سیستم توزیع مدرن کالایی به ۲۰ درصد

    گروه بنگاه‌ها: رئیس اتحادیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای معتقد است وجود این فروشگاه‌ها تهدیدی برای کسب و کارهای کوچک نیست و توسعه این فروشگاه‌ها به نفع اقتصاد کشور و مصرف‌کنندگان است.
  • وضعیت نقش‌آفرینی زنان در اقتصاد

    دنیای اقتصاد: زنان بازرگان و کارآفرین در حالی در همایش ملی زنان و توسعه گردهم آمده و بر لزوم افزایش حضور خود در فعالیت‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی تاکید کردند که عملا تصمیم‌گیران و کسانی که باید این توسعه متوازن را برای افزایش حضور این بخش ۵۰درصدی از جامعه رقم بزنند در این همایش حضور نداشتند. اینکه زنان ۵۰درصد از این جامعه هستند و نباید نادیده گرفته شوند، در حالی از سوی شرکت‌کنندگان در این همایش مورد تاکید قرار گرفت که بسترهای تحقق این موضوع در دستان دولتمردانی است که در بهترین حالت سهم ۳۰ درصدی را برای مشارکت زنان قائل شده‌اند.

بیشتر