آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۶ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۲۰۶

  • متهم کژ کارکردی اقتصاد

    دنیای اقتصاد: چرا سازمان‌ها در بنگاه‌های اقتصادی تلاش‌های خود را به سمت فعالیت‌های غیر مولد سوق می‌دهند؟ نگاهی به وضعیت نهادی در کشور گویای آن است که چارچوب نهادی موجود از کارآمدی لازم برخوردار نیست و یکی از دلایل گسترش کسب و کارهای زیرزمینی به نابسامانی نهادی در کشور بازمی‌گردد. از این رو موضوع کارآمدی و ناکارآمدی نهادی موجب می‌شود تا کارآفرینان در مواجهه با هر وجه (کارآمدی نهادی به‌عنوان تشویق‌کننده و ناکارآمدی نهادی به‌عنوان بازدارنده)، رفتاری متفاوت را از خود نشان دهند.
  • دو علت ممنوعیت ثبت‌سفارش واردات برنج

    دنیای اقتصاد: بار دیگر دلیل ممنوعیت ثبت‌سفارش واردات برنج توسط وزیر جهاد کشاورزی تشریح شد و افزایش واردات برنج در چهارماه نخست امسال و به تبع آن به فروش نرفتن برنج کشاورزان ایرانی به‌عنوان دو دلیل ممنوعیت برنج مورد تاکید محمود حجتی قرار گرفت.
  • غفلت ۴۰ ساله از نظام بازرگانی

    دنیای اقتصاد: رئیس سابق اتاق بازرگانی تهران، ریشه مشکلات اقتصادی در کشور را نگاه نامناسب به نظام بازرگانی دانست. یحیی آل‌اسحاق در مجمع عمومی انجمن علمی بازرگانی ایران که در اتاق بازرگانی برگزار شد، در این باره گفت: یکی از مظلومیت‌های نظام بازرگانی و فعالیت بازرگانی در کشور این است که هنوز بعد از ۴۰ سال و پس از تحولات زیاد منطقه‌ای، جهانی، علمی و عملی که در دنیا نسبت به امر بازرگانی اتفاق افتاده است، حضور بازرگانی در کشور ما در حاشیه است و این یکی از علل اصلی مشکلات اقتصادی ما و یکی از گرفتاری‌های جدی است که ما در کشورمان به آن توجه نمی‌کنیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر