طرفداران سامسونگ برای ارائه جزئیات بیشتر پیرامون پرچمدار بعدی این سازنده لحظه‌شماری می‌کنند؛ شرکت مذکور در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ از فبلت Galaxy Note ۹ رونمایی خواهد کرد و اوایل سال آینده نیز پرچمدار جدید سری Galaxy S را راهی بازار می‌کند. هنوز نام تجاری جانشین Galaxy S۹ مشخص نشده است اما فعلا آن‌‌را با نام تجاری Galaxy S۱۰ می‌شناسیم. جدیدترین گزارش به‌دست آمده پیرامون پرچمدار ۲۰۱۹ سامسونگ، جزئیاتی را پیرامون این مدل ارائه می‌دهد که احتمالا شما را برای عرضه Galaxy S۱۰ هیجان‌زده خواهد کرد. Galaxy S۸ را می‌توان یک محصول جدید در سری Galaxy S به‌شمار آورد تا روند تکراری طراحی پرچمداران Galaxy S را تغییر دهد؛ سامسونگ این گوشی را با اسم‌رمز Dream توسعه داده است. Galaxy S۹ که در نمایشگاه MWC ۲۰۱۸ از آن‌ رونمایی شده است، با اسم‌رمز Star از نسل قبل متمایز می‌شود.

همین موضوع باعث شده است تا پرسش‌هایی پیرامون نام تجاری پرچمدار ۲۰۱۹ سامسونگ یعنی Galaxy S۱۰ وجود داشته باشد؛ شرکت کره‌ای این گوشی را با چه اسم‌رمزی توسعه می‌دهد؟ اگر گزارش The Bell صحت داشته باشد، سامسونگ نام Beyond را برای توسعه داخلی جانشین Galaxy S۹ درنظر گرفته است. با توجه به اسم‌رمزی که توسط سامسونگ برای پرچمدار جدیدش درنظر گرفته شده است، به‌نظر می‌رسد این شرکت اهداف نسبتا متفاوتی از توسعه Galaxy S۱۰ در سر دارد؛ همان‌طور که می‌دانید، سال آینده دهمین گوشی از سری Galaxy S توسط این سازنده معرفی می‌شود. در حال‌حاضر، مشخص نیست Galaxy S۱۰ و Galaxy S۱۰ Plus تا چه اندازه نسبت به نسل قبل متفاوت خواهند بود؛ آیا از نظر طراحی، این دو مدل از Galaxy S۹ متمایز شده‌اند یا مشخصات سخت‌افزاری باعث شده است تا سامسونگ نسبت به فروش پرچمداران ۲۰۱۹ خود امیدوار باشد؟

با استناد به آنچه پیرامون Galaxy S۱۰ و Galaxy S۱۰ Plus در شایعات گذشته به‌دست آمده است، بعید می‌دانیم از نظر طراحی، این دو گوشی از نسل قبل متمایز شوند؛ احتمالا طراحی هر دو مدل مانند Galaxy S۹ و Galaxy S۹ Plus خواهد بود. گفته می‌شود پرچمداران جدید سامسونگ، نمایشگر ۸/ ۵ اینچی و ۳/ ۶ اینچی خواهند داشت؛ لازم به‌ذکر است که در Galaxy S۹ از صفحه‌نمایش ۸/ ۵ اینچی و در مدل Plus آن نیز از نمایشگر ۱/ ۶ اینچی استفاده شده است.

دیگر قابلیت فاش شده پیرامون پرچمدار جدید سامسونگ، حاکی از آن است که هر دو مدل به حسگر اثرانگشت درون نمایشگر مجهز خواهند بود؛ ادغام سنسور اثرانگشت با صفحه‌نمایش در آینده نزدیک به یک تِرِند در میان سازندگان گوشی‌های هوشمند تبدیل خواهد شد و بعید نیست که سامسونگ نیز از این موضوع تبعیت کند. البته کاملا مطمئن نیستیم Galaxy S۱۰ اولین گوشی سامسونگ با حسگر اثرانگشت درون نمایشگر باشد. همان‌طور که احتمالا می‌دانید، شایعاتی مبنی بر عرضه Galaxy Note ۹ با حسگر اثرانگشت درون صفحه‌نمایش وجود دارد و ممکن است این مدل ابتدا به سنسور اثرانگشت در زیر نمایشگر خود مجهز شود. شرکت سامسونگ برای توسعه این فناوری با سه شرکت  Synaptics، کوالکام و Ezestek همکاری می‌کند اما تولیدکننده نهایی مشخص نشده است. دوربین سه‌بعدی نیز دیگر قابلیتی است که احتمالا در Galaxy S۱۰ به‌کار گرفته خواهد شد؛ در صورت تجهیز جانشین Galaxy S۹ به این قابلیت، می‌توان انتظار داشت که پرچمدار ۲۰۱۹ سامسونگ مانند آی‌فون ۱۰ از سیستم تشخیص چهره سه‌بعدی بهره بگیرد و قابلیت AR Emoji نیز به‌طور چشمگیری بهبود خواهد یافت. البته خبرگزاری The Bell هنوز مطمئن نیست این گوشی به دوربین سه‌بعدی مجهز می‌شود یا خیر.