گیلمن شم قوی در بازاریابی داشت و از پیشگامان بسیاری از تکنیک‌های فروش بود که اکنون در زمینه خرده فروشی مرسوم هستند. او در آغاز مغازه‌هایی در شهر نیویورک افتتاح کرد و همچنین یک کسب و کار سفارش پستی در کشور برای فروش چای و قهوه راه‌اندازی کرد. در ۱۸۷۱ مغازه‌ای در شیکاگو، ایلینویز افتتاح کرد و توانست در چند سال بعد مغازه‌هایی در ۱۶ شهر دیگر راه‌اندازی کند.  در ۱۸۷۸ گیلمن زندگی توام با انزوای خود را در خانه اربابی بریج پورت آغاز کرد و مسوولیت شرکت را به جرج هانتیگتون هارتفورد، مسوول امور بازرگانی شرکت واگذار کرد. هارتفورد نیمی از سهام شرکت را در اختیار گرفت. گیلمن فرزندی نداشت و بدون وصیت نامه درگذشت.

جورج فرانسیس گیلمن در سال ۱۸۲۶ در واترویل ایالت مین در خانواده‌ ثروتمندی به دنیا آمد. پدرش ناتانیل گیلمن در جنگ سال ۱۸۱۲ مسوولیت توقیف کشتی‌ها را بر عهده داشت. ناتانیل در ۱۸۳۴ وارد تجارت چرم شهر نیویورک شد و شرکت «گیلمن، اسمال ‌اند کمپانی» را تاسیس کرد. در نهایت این کمپانی سه کارگاه چرم را در اختیار گرفت و دباغ‌خانه را به بخش شمالی ایالت نیویورک برد. جورج گیلمن در اواسط دهه ۱۸۵۰ «گیلمن‌اند کمپانی» را تاسیس کرد تا صنعت دباغی چرم پدرش را ادامه دهد. در ۱۸۵۸ گیلمن تجارت خود را با ساخت انباری در خیابان گلد منهتن آغاز کرد؛ تجارتی که دفتری در سنت لوئیس میسوری داشت.  پدر گیلمن در ۱۸۵۹ درگذشت که پیامد آن یک دعوای حقوقی بود که تا ۵۰ سال لاینحل باقی ماند. در ۱۸۵۹ بنگاه جورج گیلمن وارد تجارت قهوه و چای شد.

در مه‌۱۸۶۱ گیلمن تجارت دباغی خود را به برادرش واگذار کرد تا تمام وقت به تجارت چای بپردازد. در آغاز «گیلمن‌اند کمپانی» یک عمده فروشی بود اما در اوایل ۱۸۶۳ شرکت با نام «کمپانی بزرگ چای آمریکا» وارد حوزه خرده فروشی شد و به زودی گیلمن پنج مغازه افتتاح کرد.

این کسب و کار به زودی با ارائه قیمت‌های پایین در هر دو زمینه عمده فروشی و خرده فروشی گسترش یافت و یک تجارت سفارش پستی نیز راه‌اندازی کرد. در ۱۸۶۹ با تکمیل راه آهن فرا قاره‌ای، گیلمن با برند «تی-نکتور» در صدد بازاریابی چای بسته بندی شده برآمد.  در ۱۸۷۱‌ای‌اند پی برای خریداران قهوه و چای از مغازه‌های خود جایزه تعیین کرد. او در راستای فعالیت‌های بازاریابی خود از مهارت‌های جورج هانتیگتون هارتفورد بهره می‌برد. گیلمن در اواخر عمر خود انزوا در پیش گرفت و اداره شرکت را به هارتفورد واگذار کرد. با مرگ گیلمن در ۳ مارس ۱۹۰۱ بدون وصیت‌نامه، دعوای حقوقی میان وارثان او شروع شد.

3

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند