خرید خانه در شهرک مخابرات سعادت آباد، متری چند میلیون تومان؟

شهرک مخابرات اگر چه در میان محله‌های مختلف سعادت آباد اعم از میدان فرهنگ، خیابان آسمان، بلوار فرحزادی، میدان سرو و ... چندان معروف نیست، اما یکی از بهترین‌هاست؛ به خصوص آن‌که در مقایسه با همه این‌ها، قیمت بهتری هم دارد.

سعادت آباد از نظر امکانات رفاهی و تفریحی، دسترسی به بزرگراه‌ها و اتوبان‌ها، دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی و ... در سطح فوق‌العاده‌ای ارزیابی می‌شود. برای مثال می‌توان به فروشگاه شهروند، سرای محله بهرود و وجود مراکز آموزشی بسیار در این محدوده اشاره کرد.

همه این‌ها را گفتیم تا به این نتیجه برسیم که چرا خرید و فروش آپارتمان در شهرک مخابرات باید گزینه‌ای جدی برای آن‌هایی که با بودجه کم به فکر اقامت در سعادت آباد هستند، باشد.

پیش‌تر به امکانات شهرک مخابرات اشاره کردیم. مثلا سرای محله این شهرک که به سرای محله بهرود معروف است، فعال‌ترین سرای محله در محدوده به شمار می‌رود. این مرکز فرهنگی، چندین کارگاه یا به اصطلاح «خانه» دارد اعم از خانه خدمات اجتماعی، خانه سلامت و محیط زیست، خانه هنر و ادبیات، خانه خانواده و سبک زندگی، خانه دوام و ایمنی و خانه دانش و پژوهش.

همچنبن اگر بچه مدرسه‌ای دارید، هیچ نگران نباشید. علاوه بر اینکه در شهرک غرب و سعادت آباد مدارس زیادی وجود دارد، در شهرک مخابرات دو دبستان شهدای مخابرات و دبیرستان راه زینب هم قرار گرفته است. از سویی نزدیکی با کوی فراز و بام سعادت آباد، برای ساکنین یک تیر و دو نشان است؛ هم از آب و هوای مطلوب فیض می‌برند و هم محال است حوصله‌شان در خانه سر برود.

احتمالا حالا دیگر برای خرید خانه در شهرک مخابرات مصمم‌تر شده‌اید؛ به خصوص اینکه این محله چند سالی است که بر سر زبان‌ها افتاده، توجه شهرداری به اینجا زیاد شده و در نتیجه برای سرمایه‌گذاری نیز فرصت بسیار مناسبی است.

و حالا می‌رسیم به سوال اصلی؛ خانه‌های شهرک مخابرات متری چند میلیون تومان هستتد؟ پاسخ این سوال را می‌توان از آگهی‌های سایت دیوار فهمید؛ اگرچه تعداد آن‌ها مانند آگهی‌های محله‌های دیگر خیلی زیاد نیست و از این رو به فروشندگان پیشنهاد می‌کنیم آگهی در سایت دیوار را جدی‌تر بگیرند و مطمئن باشند زودتر از سپردن آن به مشاورین املاک به فروش می‌رود.

بگذریم. در این سایت خانه‌ای با ۲۱ سال سن، سه خوابه، ۱۷۰ متر و به همراه دو بالکن، پارکینگ و انباری یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان آگهی شده است؛ یعنی حدودا متری ۱۰ میلیون و ۲۳۰ هزار تومان. در آگهی دیگری خانه‌ای ۱۶۱ متری، ۴ خوابه، واقع در طبقه اول با پارکینگ مسقف سندی و انباری یک میلیارد و ۹۶۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد؛ هر متر آن از قرار ۱۲ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان حدودا برایتان آب می‌خورد.

البته اگر وام مسکن دارید، نگران نباشید. در میان آگهی‌های خرید آپارتمان در شهرک مخابرات سایت دیوار، می‌توان املاکی یافت که با وام بتوان آن‌ها را خرید. مثلا در یک آگهی، خانه‌ای ۱۳ ساله و ۱۰۵ متری، دو خوابه و فول امکانات یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد؛ دقیقا متری ۱۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان. احتمالا حالا دیگر حدود قیمت‌ها دستتان آمده است.

منبع :‌ ویرلن

این مطلب برایم مفید است