ایجاد شهرک صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی تیمورلو با اولویت فراوری سیر

دنیای اقتصاد-تبریز- امین بیل ساز: تراب محمدی در ششمین همایش سیر تیمورلو که با حضور اکبر فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی برگزار شده بود افزود: پیشرفت و توسعه روستاها در حوزه های عمرانی و کشاورزی به واسطه امنیتی است که در سایه خون شهدا و رهبری داهیانه رهبر انقلاب به وجود آمده است.

وی اضافه کرد: در دنیا، کشوری مانند ایران وجود ندارد که دارای این درجه از امنیت پایدار باشد.

وی گفت: اگر بخواهیم به خدمات دولت سیزدهم و رییس جمهور شهید در مدت ۳۳ ماه اشاره کنیم، باید ساعت ها سخنرانی کنیم.

محمدی ادامه داد: در این مدت در آذربایجان شرقی نزدیک به ۵۰۰ واحد تولیدی احیاء و به چرخه تولید بازگشت که کارخانه ماشین سازی نمونه بارز آنهاست.

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی تشریح کرد: سیاست دولت سیزدهم تکمیل پروژه های نیمه تمام در کشور بوده و هزاران پروژه ای که از سالیان گذشته ناقص مانده بود، در این مدت تکمیل و در خدمت مردم قرار گرفت.

محمدی به انتخابات پیش روی ریاست جمهوری نیز اشاره کرد و گفت: وظیفه ما در انتخابات مشارکت حداکثری است و هر چقدر این مشارکت بالا باشد در امنیت کشور تاثیر گذار بوده و چشم طمع دشمنان را کور خواهد کرد.

وی گفت: آن چیزی که امروز در دنیا مهم است زنجیره ارزش است و نباید صرفا به تولید سیر اکتفا و خام فروشی کرد.

محمدی افزود: تولید محصولات جانبی سیر و تکمیل زنجیره ارزش آن اقتصاد شهر را پویا کرده و بیکاری را از بین خواهد برد.

وی افزود: امیدواریم در پنج سال آینده شهرک صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی با اولویت فراوری سیر (شهیدان رسولی) به بهره برداری رسیده و باعث شکوفایی اقتصادی این منطقه شود.

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی گفت: ما در مدیریت استان با اعطای تسهیلات تولید و اشتغال به توسعه کشاورزی و تولید در منطقه کمک خواهیم کرد.