هرمزگان؛ پیشگام در پرورش ماهی

مسعود بارانی در نشست بررسی آخرین وضعیت پرورش ماهی در قفس هرمزگان، اظهار کرد: استفاده از ظرفیت آب دریا، عدم‌استفاده از آب شیرین در این طرح با توجه به محدودیت‌‌‌‌های آب شیرین، عدم‌نیاز به سرمایه‌گذاری سنگین و ثابت، رشد مناسب ماهی‌‌‌‌ها در دوره ۸ تا ۱۰ ماهه، طعم خوب ماهی و بازارپسندی از مهم‌ترین مزایای پرورش ماهی در قفس است.

وی افزود: تولید بالا نسبت به سایر سیستم‌‌‌‌های پرورشی، پایین بودن هزینه‌‌‌‌های ثابت نسبت به سایر روش‌‌‌‌های متداول و تنوع گونه‌‌‌‌ای و امکان استفاده از گونه‌‌‌‌های مختلف پرورشی در قفس از دیگر مزایای پرورش ماهی در قفس است.

مدیرکل شیلات هرمزگان با اشاره به ظرفیت‌‌‌‌های خوب و مستعد پرورش ماهی در قفس در استان هرمزگان اظهار کرد: بدون شک استان هرمزگان با بهره‌‌‌‌گیری از شعار سال می‌تواند در بازه زمانی چند ساله پیش رو جهش تولید خوبی در زمینه پرورش ماهی در قفس ایجاد کند.

بارانی با بیان اینکه پرورش ماهی در قفس نیز مانند دیگر فعالیت‌‌‌‌های شیلاتی استان هرمزگان از محورهای مهم توسعه و رونق اشتغال، اقتصاد و تولید است، عنوان کرد: میزان مزارع پرورش ماهی در قفس استان طی سال‌‌‌‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته است.