آرشیو روزنامه شماره ۵۰۷۲ دنیای اقتصاد

اخبار کدال - روزنامه شماره ۵۰۷۲

 • تحولات بنیادی در انتظار گروه کاشی و سرامیک

  علی اسکینی/ تحلیلگر ارشدکارگزاری بانک صنعت و معدن ندا صالحی/ تحلیلگر کارگزاری بانک صنعت و معدن
  کاشی محصولی سفالین و سرامیکی است که در اصطلاح به آن سنگ مصنوعی نیز گفته می‌شود. این محصول به دو دسته کفی و دیواری تقسیم می‌شود که نوع کفی آن اصطلاحا در بازار، سرامیک نامیده می‌شود که ۵۴ درصد از مصرف کاشی و سرامیک دنیا نیز متعلق به کاشی کف (سرامیک) و ۳۷ درصد متعلق به کاشی دیوار است.
 • شرط بازگشت سه بانک ملت، تجارت و صادرات به تابلوی معاملات

  بورس پرس: مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس با اشاره به علت توقف ۱۰ روزه نماد بانک‌های ملت، تجارت و صادرات، شرط بازگشت به تابلوی این سه بانک را اعلام کرد.
 • آخرین گزارش‌های یک ماهه شرکت‌های گروه کاشی و سرامیک

  شرکت صنایع کاشی و سرامیک سینا (کساوه): میزان فروش ماهانه شرکت در آذرماه امسال ۵۵۰.۲۷۵میلیون ریال بوده است که نسبت به آبان‌ماه ۹۹ کاهش ۳ درصدی داشته است. مقایسه فروش شرکت در آذر ماه ۹۹ با ماه مشابه در سال ۹۸ نشان می‌دهد میزان فروش شرکت ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.
 • روایت ۴ شرکت از افشای اطلاعات

  این روزها خبرهای کمتری از شرکت‌های بورسی در بخش افشای اطلاعات بااهمیت در کدال مشاهده می‌شود؛ معمولا از میان بیش از ۶۰۰ شرکت بورسی به‌طور متوسط در روز اخبار ۸ شرکت منتشر می‌شد، اما طی دو روز گذشته تعداد این اخبار حدودا به نصف کاهش یافته است. اطلاعات با اهمیت آن‌طور که مقررات بازار سرمایه مشخص کرده دامنه نامحدودی ندارد، اما با این حال مصداق‌هایی که برای آن تعریف شده تکثر نسبتا بالایی دارد. البته به جز مصادیق عینی مشخص شده، در ماده ۴ دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت‌شده نزد سازمان بورس، «تعیین و تشخیص سایر اطلاعاتی که مهم است و باید افشای فوری شود، برعهده ناشر است.»

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر