ثنور: در چند روز گذشته شرکت سرمایه‌گذاری کوه نور سه اطلاعیه در سامانه کدال منتشر کرد. در اطلاعیه اول شرکت اعلام کرد که به علت ابهامات مطروحه از سوی شرکت فرابورس در قرارداد مشارکت در ساخت پروژه کوثر و با توجه به اظهارنظر بازرس قانونی شرکت مبنی بر عدم‌رعایت صرفه و صلاح سهامداران در اصلاحیه قرارداد مذکور، این قرارداد با رضایت طرفین فسخ شد. طرف قرارداد شرکت‌های جهاد تعاون خراسان، سرمایه‌گذاری شهرسازان دشت  طوس و سرمایه‌گذاری توسعه صنعت و معدن خراسان بودند. در اطلاعیه دوم شرکت از واگذاری سهام شرکت سازه و بنای دشت  طوس با قیمت ۲۸۴‌میلیارد تومان در مجموع به شرکت‌های جهاد تعاون خراسان و سرمایه‌گذاری توسعه صنعت و معدن خراسان که شرکت‌های غیر‌بورسی هستند، خبر داد. ‌درصد مالکیت شرکت قبل از واگذاری ۵۶‌درصد و ‌درصد مالکیت ناشر در شرکت واگذار شده پس از واگذاری۲۰‌درصد است. همچنین در اطلاعیه سوم شرکت از تغییرات بااهمیت در عملکرد شرکت‌های تحت کنترل (شرکت عمرانی ساختمانی مشهد پویای کوه نور) خبر داد. در این اطلاعیه آمده است: شناسایی سود حاصل از فروش سهام شرکت سازه و بنای دشت  طوس به شرکت سرمایه‌گذاری شهرسازان دشت طوس به نرخ هر سهم ۱۱۱.۵۲۰.۰۰۰ ریال، با عنایت به اینکه شرکت سرمایه‌گذاری کوه نور مالک ۹۰‌درصد از سهام شرکت عمرانی ساختمانی مشهد پویای کوه نور است که آثار قابل ملاحظه‌‌‌ای در شناسایی سود حاصل از تلفیق شرکت‌های تابعه برای شرکت مادر به همراه خواهد داشت.

خمحور: شرکت تولید محور خودرو از افزایش نرخ محصولات خود (اکسل وانت، پیکاپ و آفرود) خبر داد. بر این اساس شرکت اعلام کرد که با توجه به افزایش قیمت نهاده‌‌‌های تولید، قیمت محصولات شرکت در طبقه اکسل وانت، پیکاپ و آفرود به میزان ۲۵‌درصد افزایش یافته است. مبلغ فروش این محصولات در سال مالی قبل ۵/ ۱۱۲ میلیارد تومان و نسبت فروش محصولات به کل درآمد شرکت در سال مالی قبل ۲۰‌درصد بوده است.

گدنا: شرکت تهیه توزیع غذای دنا آفرین فدک از انعقاد قرارداد مهم تامین غذای موردنیاز کارکنان شرکت‌های رایان پلیمر پویا و آرین متانول خبر داد. در اطلاعیه شرکت آمده است که شرکت تهیه توزیع غذای دنا آفرین فدک، تفاهم‌نامه‌‌‌های مربوط به تامین غذای موردنیاز کارکنان شرکت‌های رایان پلیمر پویا و آرین متانول در تمام روزهای هفته اعم از کاری و تعطیل از تاریخ ۱۵/ ۰۸/ ۱۴۰۰ لغایت ۱۴/ ۰۸/ ۱۴۰۱ به مدت یک سال را آغاز می‌کند. در این خصوص به اطلاع می‌‌‌رساند از محل این دو تفاهم‌نامه، مبلغ ۳/ ۱۹میلیارد تومان درآمد و ۸/ ۱۶ میلیارد تومان بهای تمام شده و ۵/ ۲میلیارد تومان سود قبل از مالیات برآورد شده است. در خصوص دلایل تاخیر ارسال اطلاعات قرارداد نیز شرکت اعلام کرد که به‌رغم پیگیری‌‌‌ها جهت انعقاد قرارداد، امضای قراردادهای مذکور با تاخیر مواجه شده و به محض دریافت قرارداد امضا شده طبق نامه‌‌‌های ابلاغ، افشای مربوطه انجام شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند