«خکمک»

درآمد ماهانه شرکت کارخانه‌ها کمک فنر ایندامین سایپا که با نماد «خکمک» در بازار دوم بورس معامله می‌شود، در خرداد ماه سال‌جاری ۵۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان ثبت شد. درآمد خرداد ماه شرکت در مقایسه با ماه قبل از آن با رشد ۳۷ درصدی مواجه شد. این شرکت که تولیدکننده ۶ محصول اصلی در خردادماه بود، تنها سه محصول را به فروش رساند و در دیگر محصولات خود فروشی را ثبت نکرد. بیشترین میزان فروش محصول شرکت با ۲۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون به «کمک فنر تیپ ۶۷» اختصاص پیدا کرد. میزان فروش «خکمک» در ماه خرداد ۶۹۶ هزار و ۶۴۵ عدد ثبت شده است. از نکات قابل‌توجهی که باید به آن اشاره کرد، عدم‌فروش صادراتی در خرداد ماه است که برخلاف اردیبهشت این اتفاق رخ داده است. مقایسه فروش شرکت در خرداد ماه ۱۴۰۰ با ماه مشابه در سال ۹۹ نشان می‌دهد میزان درآمد شرکت ۴۵درصد افزایش یافته است. درآمد خرداد ماه شرکت ۳۲درصد بیشتر از متوسط فروش سال ۱۴۰۰ بود. شرکت از ابتدای سال مالی تا انتهای خرداد ماه ۱۴۰۰ در مجموع مبلغ ۱۲۵ میلیارد تومان به ثبت رساند که نسبت به فروش شرکت در مدت مشابه سال ۹۹ رشد ۳۴درصد محسوب می‌شود.

 «خشرق»

شرکت الکتریک خودرو شرق که از نمادهای فعال در صنعت قطعه‌سازی به شمار می‌رود و در بازار دوم بورس معامله می‌شود، در خردادماه سال ۱۴۰۰، مبلغ ۱۲۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان درآمد کسب کرد. این شرکت که تولیدکننده دسته سیم‌های خودروهای مختلف است، بیشترین میزان فروش خود را در محصول «دسته سیم پژو ۴۰۵» با ۶۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در ماه خرداد به ثبت رسانده است. میزان فروش کلی شرکت در این ماه ۲۹ هزار و ۳۸۶ دست ثبت شده است. آمار و ارقام گزارش شرکت نشان می‌دهد که از دلایل اصلی افزایش درآمد شرکت، افزایش میزان فروش بوده و نرخ فروش محصولات تا اندازه‌ای به نسبت ماه گذشته یعنی اردیبهشت ماه ثابت مانده است. مقایسه فروش شرکت در خرداد ماه ۱۴۰۰ با ماه مشابه در سال ۹۹ نشان می‌دهد میزان درآمد شرکت ۵/ ۱۴۳درصد افزایش یافته است. درآمد خرداد ماه شرکت ۲۴درصد بیشتر از متوسط فروش سال ۱۴۰۰ برآورد شد. شرکت از ابتدای سال مالی تا انتهای خرداد ماه ۱۴۰۰ در مجموع مبلغ ۳۱۱ میلیارد تومان فروش داشته که نسبت به فروش شرکت در مدت مشابه سال ۹۹ رشد ۱۲۴درصد به حساب می‌آید.

«خموتور»

شرکت موتورسازان تراکتورسازی ایران که از زیرمجموعه‌های شرکت تراکتورسازی به حساب می‌آید و با نماد «خموتور» در بازار اول بورس معامله می‌شود، در سومین ماه از سال ۱۴۰۰، مبلغ ۷۵ میلیارد تومان درآمد کسب کرد. آمار و ارقام نشان می‌دهد که درآمد خرداد ماه نسبت به اردیبهشت با رشد ۳۸ درصدی مواجه شده است. پرفروش‌ترین محصول این شرکت تولیدکننده سیلندرهای موتور، در خرداد ماه «موتور ۴سیلندر» با ۳۲ میلیارد تومان بود. میزان فروش کلی محصولات این شرکت در خرداد ماه ۲ هزار و ۲۶۱ دستگاه ثبت شده است. از نکات قابل‌توجه گزارش خرداد ماه این شرکت کاهش نرخ فروش «موتور ۴سیلندر» است که روند قیمتی آن برخلاف دیگر محصولات شرکت بود که با افزایش قیمت مواجه شده بودند.

مقایسه فروش شرکت در خرداد ماه ۱۴۰۰ با ماه مشابه در سال ۹۹ نشان می‌دهد میزان درآمد شرکت ۱۰۹درصد افزایش یافته است. درآمد خرداد ماه شرکت ۳۴درصد بیشتر از متوسط فروش سال ۱۴۰۰ بوده است. شرکت از ابتدای سال مالی تا انتهای خرداد ماه ۱۴۰۰ در مجموع مبلغ ۱۶۷ میلیارد تومان فروش ثبت کرد که نسبت به فروش شرکت در مدت مشابه سال ۹۹ رشدی ۹۴درصدی به حساب می‌آید.

  «خچرخش»

درآمد ماهانه شرکت چرخشگر که با نماد «خچرخش» در بازار اول بورس معامله می‌شود، در خرداد ماه سال جاری ۴۸ میلیارد تومان درآمد کسب کرد.

مقایسه درآمدی دو ماه خرداد و اردیبهشت شرکت نشان می‌دهد، میزان درآمد خرداد نسبت به اردیبهشت ۴ درصد افزایش پیدا کرده است. این شرکت تولید‌کننده محصولاتی از جمله گیربکس و جعبه فرمان است.

«گیربکس‌های نیمه‌سنگین» در خردادماه پرفروش‌ترین محصول شرکت بوده است که درآمدی بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان نصیب شرکت کرد. میزان فروش شرکت در خردادماه ۳ هزار و ۵۹۷ دستگاه بود که نسبت به اردیبهشت با رشد ۸۲۰ واحدی مواجه شد.

مقایسه فروش شرکت در خرداد ۱۴۰۰ با ماه مشابه در سال ۹۹ نشان می‌دهد میزان درآمد شرکت ۱۵۵ درصد افزایش یافته است. درآمد خردادماه شرکت ۱۹ درصد بیشتر از متوسط فروش سال ۱۴۰۰ برآورد شد. شرکت از ابتدای سال مالی تا انتهای خردادماه ۱۴۰۰ در مجموع ۱۲۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان فروش داشته است که نسبت به فروش شرکت در مدت مشابه سال ۹۹ افزایش ۲۴۹ درصد به حساب می‌آید.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند