فروس

براساس رای‌گیری به‌عمل‌آمده در جلسه مجمع عمومی  شرکت فروسیلیس ایران محسن حاجی‌بابا به‌عنوان رئیس مجمع، سیروس ابن‌رسول‌صنعتی و امین برکتین به‌عنوان ناظرمجمع و مرتضی باقری به‌عنوان منشی مجمع انتخاب شدند. در این مجمع اعضا با افزایش سرمایه شرکت به مبلغ ۳.۱۲۵.۵۰۹ میلیون ریال معادل ۳۵۷درصد موافقت کردند.

بهپاک

شرکت صنعتی بهپاک در نظر دارد سرمایه خود را ۹۰۲‌درصد افزایش دهد. شرکت صنعتی بهپاک اعلام کرد قصد دارد سرمایه شرکت را از مبلغ ۵۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال به مبلغ ۵,۰۰۷,۶۸۸,۰۰۰,۰۰۰ ریال معادل ۹۰۲ درصد افزایش دهد.

این افزایش سرمایه از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی، سود انباشته و مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها است که در حال حاضر به تایید حسابرس رسیده است.

همچنین افزایش سرمایه مزبور برای اصلاح ساختار مالی، جلوگیری از خروج وجه نقد و تامین سرمایه در گردش خواهد بود.

بدیهی است انجام افزایش سرمایه یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق‌العاده است که در این خصوص اطلاع‌رسانی لازم صورت خواهد گرفت.

کرمان

شرکت سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان در خصوص افزایش سرمایه شرکت اطلاعیه صادر کرد. شرکت سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: پیرو شایعه منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر تجدید ارزیابی طبقات دارایی‌ها (مشتمل بر املاک و مستغلات) اعلام می‌شود که افزایش سرمایه شرکت به محض تهیه شدن و پس از گزارش‌های کارشناسی شده در قالب گزارش توجیهی از طریق سامانه کدال به اطلاع عموم سهامداران خواهد رسید.

همچنین با توجه به افزایش سرمایه پیش رو از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و در راستای ایفای آیین‌نامه اجرایی سهام خزانه خرید سهام مزبور فعلا منتفی خواهد بود. بدیهی است در صورت وقوع هرگونه رویداد با اهمیت، مراتب مطابق مفاد ماده ۱۳ دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت‌های ثبت‌شده نزد سازمان افشا می‌شود.

غمینو

شرکت غذایی مینو شرق حاضر در بازار اول معاملات فرابورس، مجوز افزایش سرمایه ۷۷ درصدی را از سازمان بورس گرفت و آماده برگزاری مجمع فوق‌العاده شد. براین اساس، «غمینو» سرمایه فعلی را از ۳/ ۵۶ به ۱۰۰ میلیارد تومان می‌رساند. ۴/ ۲۶ میلیارد تومان از این تامین مالی از محل آورده نقدی سهامداران و ۱/ ۱۷ میلیارد تومان دیگر از محل سود انباشته اعمال می‌شود تا صرف اجرای طرح خطوط تولید بیسکویت شود.

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند