ساماندهی تردد موتورسیکلت‌ها در میدان نقش جهان

مصطفی نباتی‌نژاد در صد و سی و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار کرد: نظم‌بخشی به تردد موتورسیکلت‌ها اولین اقدام موثر هیات امنای بازار اصفهان و بر اساس درخواست‌های مردمی است و در این زمینه نهادهایی مانند پلیس راهور و شهرداری مشارکت اثربخش داشتند.

وی ادامه داد: نظم‌دهی به بخش‌های دیگر بازار با مشارکت هیات امنا در دستور کار قرار دارد تا شاهد کاهش چالش‌ها و مشکلات در این ناحیه تاریخی و فرهنگی باشیم.

حمد شریعتی عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این جلسه با بیان اینکه ساماندهی بازار اصفهان اقدام شاخصی بود که پس از سال‌ها بلاتکلیفی انجام شد، گفت: از مهمترین نتایج آن، نظم‌بخشی در تردد موتورسیکلت‌هاست که امیدواریم این اقدام‌ها تداوم یابد.

همچنین رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شورای اسلامی اصفهان در این جلسه اظهار کرد: احیای بافت فرسوده این کلانشهر مستلزم اقدام‌های جدی در ماه‌های پایانی فعالیت مدیریت شهری است.

حجت الاسلام منوچهر مهروی‌پور با اشاره به توسعه زیرساخت‌ها و انجام فعالیت‌های عمرانی در منطقه ۹ شهرداری اصفهان اضافه کرد: این منطقه حدود هزار هکتار وسعت دارد و از این میزان ۱۷۰ هکتار بافت فرسوده است، از سوی دیگر اختلاف حریم بین اصفهان و شهرستان خمینی‌شهر معضل اساسی در این ناحیه محسوب می‌شود.

وی به ورود سگ‌ها به فضای سبز شهری نیز اشاره و تصریح کرد: مردم ما پایبند به آیین اسلام و تشیع هستند، لذا اگر آیین‌نامه‌ای در این زمینه وجود دارد باید عملی شود.

لزوم واکسینه شدن و عقیم‌سازی سگ‌های بدون صاحب در اصفهان

محمدرضا فلاح، عضو دیگر شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در این جلسه واکسینه شدن و عقیم‌سازی سگ‌های بدون صاحب و کنترل آن‌ها را خواستار شد.

عباس حاج رسولی‌ها رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی اصفهان نیز با اشاره به اهمیت کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی اظهار‌کرد: صدور پروانه ساختمانی تا ۶ ماه سبب ایجاد مشکلات مالی و نارضایتی شهروندان می‌شود و نتایج موثری به دنبال ندارد.