آنچه اینستاگرام اجازه می‌دهد

اینستاگرام با قابلیت‌های هیجان‌انگیز و ابزارهای مخفی پرشده است؛ اما اگر صحبت از زمان‌بندی ارسال تصاویر در اینستاگرام از طریق اپلیکیشن‌های واسط باشد، محدودیت‌های سفت و سختی وجود دارد. مهم‌ترین آنها این است که وقتی پستی را برای ارسال در اینستاگرام زمان‌بندی می‌کنید، هرگاه زمان انتخاب‌شده فرا برسد، بازهم «خودتان» باید عکس را پست کنید. تنها کاری که اپلیکیشن برای شما انجام می‌دهد، این است که انتشار عکس را به شما یادآوری کند.

انتشار خودکار تصاویر

قبل از هر چیز مواظب شرکت‌هایی مانندSchedugram،OnlyPult و InstaPult که ادعا دارند به‌ جای کاربر در اینستاگرام پست ارسال می‌کنند، باشید. شاید سرویسی که این کمپانی‌ها ارائه می‌کنند، جذاب به نظر برسد که حتی در عمل هم کار می‌کنند (معمولا این کار را از طریق استفاده از شبیه‌ساز و نرم‌افزار داخلی انجام می‌دهند). با ‌وجود این، به ‌احتمال ‌زیاد روزی اینستاگرام در را به روی این اپلیکیشن‌ها نیز خواهد بست. در بدترین حالت ممکن است حساب کاربری شما به خاطر استفاده از اپلیکیشن‌های این‌چنین، محدود یا حذف شود.

برنامه‌های کاربردی برای زمان‌بندی انتشار تصاویر

وقتی از عبارت «زمان‌بندی ارسال تصاویر در اینستاگرام» استفاده می‌کنیم، منظور این است که اپلیکیشن ارسال پست را به شما یادآوری کند. اپلیکیشن‌های قابل‌اطمینانی وجود دارند که این قابلیت را در اختیار شما می‌گذارند. امروز در فارنت، چهار مورد از برترین آنها را باهم بررسی می‌کنیم. نکته‌ مهم اینکه اگر بیش از یک حساب کاربری اینستاگرام را مدیریت می‌کنید، همیشه قبل از به اشتراک گذاشتن تصویر در اینستاگرام مطمئن شوید که با حساب موردنظر به اپلیکیشن وارد شده‌اید.

Buffer: اپلیکیشن ساده و بسیار قدرتمند Buffer، به شما امکان زمان‌بندی پست‌های شبکه‌های اجتماعی و انتشار خودکار آنها در تمام شبکه‌های اجتماعی اصلی (مسلما به‌علاوه اینستاگرام) را می‌دهد. اگر از حساب کاربری رایگان این اپلیکیشن استفاده کنید، می‌توانید تا ۱۰ پست برای هر شبکه اجتماعی را زمان‌بندی کنید. اگر می‌خواهید این میزان را افزایش دهید، می‌توانید اکانت پولی برای خود تهیه کنید. اگر عکسی پیدا کردید که می‌خواهید آن را در اینستاگرام پست کنید، می‌توانید آن را از طریق وب اپلیکیشن، اپلیکیشن اندروید، iOS، یا اکستنشن کروم Buffer زمان‌بندی کنید. عکس یا ویدئوی خود را در Buffer آپلود کنید، کپشن یا متن برای آن بنویسید، اموجی‌ها و هشتگ‌های لازم را به آن اضافه کنید و بعد پست را زمان‌بندی کنید. وقتی‌که زمان ارسال پست فرابرسد، یک نوتیفیکیشن از اپلیکیشن Buffer در گوشی هوشمند خود دریافت می‌کنید. بعد کافی است Open In Instagram را لمس کنید تا عکس همراه با متن آن به اینستاگرام کپی شود تا آن را ویرایش کنید، افراد را در آن تگ کرده و درنهایت ارسالش کنید.

Publish (یا TakeOff): Publish در وب، آی‌اواس، اندروید و اکستنشن کروم بیش از یک‌میلیون کاربر داشته و مشابه Buffer کار می‌کند؛ اما می‌توانید در آن تنها پست‌های اینستاگرام و توییتر را زمان‌بندی کنید. برای زمان‌بندی ارسال تصاویر در اینستاگرام بعد از اینکه پست موردنظر را در Publish آماده و حساب‌هایی را که می‌خواهید در آن منتشر شود (توییتر و/ یا اینستاگرام) انتخاب کردید، سه گزینه در اختیار شما قرار داده می‌شود. می‌توانید پست را همان لحظه منتشر کنید، زمان خاصی را برای انتشار آن در نظر بگیرید یا اجازه دهید که Publish زمان انتشار پست را انتخاب کند.

Later یا Latergramme: پلت‌فرمی است که عموما بازاریاب‌های حرفه‌ای در اینستاگرام را هدف می‌گیرد. در هر دو نسخه رایگان و پولی آن می‌توانید تعداد زیادی رسانه را آماده و زمان‌بندی کرده (حتی از دراپ‌باکس یا گوگل‌درایو) و بعدا یکی‌یکی به آنها برسید. توجه کنید که با نسخه مجانی، ماهانه تنها ۳۰ پست می‌توانید ارسال کنید. از درون این برنامه، می‌توانید بر اساس نام کاربری و هشتگ پست‌های دیگر را جست‌وجو کنید. از هر عکسی که خوشتان آمد، می‌توانید آن را در لیست رسانه خود ذخیره کرده، آنها را برای پست کردن از طریق حساب‌تان زمان‌بندی کنید. برای زمانبندی ارسال تصاویر در اینستاگرام بعد از اینکه پست‌های خود را از طریق تقویم برنامه زمان‌بندی کردید و کپشن مناسبی را هم برای جمع‌کردن لایک و کامنت نوشتید، در زمان ارسال پست در گوشی خود یک نوتیفیکیشن دریافت می‌کنید و بعد می‌توانید عکس را از طریق اینستاگرام منتشر کنید.

HootSuite: HootSuite یک سایت قدرتمند برای مدیریت رسانه‌های اجتماعی است که توسط بیش از ۱۰ میلیون نفر حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. با حساب کاربری رایگان آن می‌توانید تا ۱۰ پروفایل را مدیریت کنید که یکی از آنها اینستاگرام است. برای زمانبندی ارسال تصاویر در اینستاگرام بعد از اینکه به حساب خود در HootSuite وارد شدید، پروفایل اینستاگرام را به داشبورد خود اضافه کنید. در طول این پروسه، به HootSuite اجازه ارسال نوتیفیکیشن به اپلیکیشن آن در گوشی خود را می‌دهید. حالا برای ایجاد پست ویدئویی یا تصویری خود و زمان‌بندی آن، آماده هستید. وقتی‌که زمان انتخاب‌شده فرارسید، نوتیفیکیشنی که دریافت کرده‌اید را لمس کنید. این کار اپلیکیشن HootSuite را برای ایجاد تغییرات نهایی باز می‌کند. درنهایت Open in Instagram را انتخاب کنید تا اطلاعاتتان در اپلیکیشن اینستاگرام کپی شود. عکس به‌صورت خودکار برایتان نمایش داده می‌شود، کپشن نیز در کلیپ‌بورد شما کپی شده و برای Paste کردن آماده خواهد بود. هر تغییر نهایی (مثل انتخاب فیلتر) را اعمال کرده و درنهایت پست را منتشر کنید.