رشد و توسعه کسب‌وکار با سئو سایت توسط نبض مارکتینگ

در این مقاله می‌خواهیم شما را با یکی از بهترین و به‌صرفه‌ترین روش‌های بازاریابی یعنی سئو و بهینه سازی وبسایت آشنا نماییم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. چون حتما بعد از خواندن آن، به دنبال اصلاح نحوه بازاریابی فعلی کسب‌وکارتان می‌روید!

چرا سئو به توسعه کسب‌وکار کمک می‌کند؟

به نقل از نبض مارکتینگ، سئو یک روش بازاریابی است که در دیده‌شدن برند کسب‌وکار و محصولاتتان در فضای اینترنت بسیار تاثیر می‌گذارد. حالا اگر شما با این روش آشنا باشید و بتوانید از سئو در جهت بهبود سایتتان استفاده کنید، قطعا بیشترین مقدار فروش خود را تجربه خواهید کرد.

بر اساس آمارها، روزانه حدود 6 الی 6.5 میلیارد سرچ در موتور جست‌وجو گوگل توسط مردم انجام می‌شود. واقعا عدد زیادی است!

حال فرض کنید که بتوانید سهم کسب‌وکار خود را از این میزان جست‌وجو روزانه داشته باشید. بدون اغراق، بیشترین فروش خود را خواهید داشت. به طور کلی، سئو با انجام یک سری از فرایندها به کسب‌وکار شما کمک می‌کند تا درمیان حجم بسیار زیادی از جست‌وجو و تعداد رقبا در گوگل دیده شوید و میزان فروش محصولات خود را بالا ببرید.

برای درک بهتر سازوکار سئو، اجازه بدهید با یک مثال مقاله رو ادامه دهیم.

درک بهتر تاثیر سئو بر افزایش فروش با یک مثال

درک بهتر تاثیر سئو بر افزایش فروش با یک مثال

تصور کنید میزان جست‌وجو کلیدواژه‌های کسب‌وکارتان ماهانه چیزی حدود 10 هزار جستجو است. اگر سایت شما در رتبه‌های برتر گوگل (لینک‌های 1 تا 3) قرار داشته باشد، از این مقدار به طور میانگین روزانه حدود 50 عدد ورودی برای وبسایتتان خواهید داشت. فرض کنید از این 50 کاربری که وارد سایت شما می‌شوند، 10 نفر از خدمات شما استفاده کنند. به طور مثال، اگر قیمت خدمات شما 3 میلیون تومان باشد، روزانه 30 میلیون تومان فروش خواهید داشت!

حالا خودتان می‌توانید با توجه به اندازه کسب‌وکار خود و میزان درآمد آن، سود حدودی خود را از این روش محاسبه کنید. تا این قسمت ما صرفا تاثیر سئو بر فروش کسب‌وکار شما را توضیح دادیم. در ادامه دیگر تاثیرهای سئو سایت بر کسب‌وکار را بررسی خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

سئو و بهینه‌سازی وبسایت، چه تاثیری بر کسب‌وکار شما می‎گذارد؟

سئو و بهینه‌سازی وبسایت، چه تاثیری بر کسب‌وکار شما میگذارد؟

در این قسمت می‌خواهیم شما را با مزایایی که سئو برای کسب‌وکارها دارد آشنا کرده و دلایل اهمیت استفاده از این روش بازاریابی نوین و به‌صرفه را به شما بگوییم.

۱.      افزایش اعتبار کسب‌وکار

به طور کلی شناخته شدن یک محصول با کیفیت به افزایش اعتبار آن کسب‌وکار کمک می‌کند. فرایند سئو نیز دقیقا همین تاثیر را بر روی بیزینس شما دارد. با آمدن سایت شما در نتایج برتر گوگل، کسب‌وکار شما در معرض دید تعداد بسیاری قرار می‌گیرد.

۲.      کمک به برندسازی و برندینگ

یکی دیگر از مزایای دیده شدن، شناخت برند و هویت کسب‌وکار شماست. با طراحی یک سایت و انجام سئو آن بر روی کلیدواژه‌های صحیح و مناسب، برند شما شناخته شده و افراد بسیار زیادی با برند شما آشنا می‌شوند.

۳.      نتایج پایدار و طولانی مدت

یکی از مزیت‌های مهمی که سئو نسبت به سایر روش‌های بازاریابی دارد، ماندگار و پایدار بودن نتایج آن می‌باشد. هنگامی که سایت شما به نتایج برتر گوگل دست پیدا می‌کند، رتبه‌های بدست آمده تا مدت‌ها داخل نتایج باقی خواهند ماند.

۴.      افزایش اعتمادسازی و پیشرفت در حوزه کاری

بدیهی است اگر اعتماد مشتری‌هایتان را جلب کنید، می‌توانید حوزه کسب‌وکارتان را گسترش دهید. به چه صورت؟ بدین صورت که اگر کسی از نحوه ارائه خدمات و محصول شما خوشش بیاید، احتمال آنکه کالا یا خدمات شما را به بقیه معرفی کند بالا رفته و به این شکل، افراد بیشتری با کسب‌وکار شما آشنا می‌شوند.

۵.      سهم بیشتر بازار

هر فردی دوست دارد که افراد بیشتری از محصولاتی که ارائه می‌دهد، استفاده کنند. سئو کمک می‌کند شما سهم بیشتری از بازار حوزه کاری خودتان را داشته باشید و در نتیجه فروش بیشتری را تجربه کنید.

۶.      قابل اندازه‌گیری بودن نتایج بدست آمده از سئو

حتما اندازه‌گیری نتایج بدست آمده از هر فعالیتی که در راستای افزایش فروش برای هر کسب‌وکاری انجام می‌شود، برای صاحبین کسب‌وکار بسیار مهم می‌باشد. خبر خوب این است که نتایج بدست آمده از سئو کردن وب‌سایت، قابل اندازه‌گیری بوده و شما می‌توانید از تجزیه‌وتحلیل نتایج بدست آمده، برنامه بعدی جهت رشد کسب‌وکارتان را مدیریت کنید.

مشاوران نبض مارکتینگ

برای آنکه محصول یا خدمت شما در نتایج اول گوگل دیده شود، به یک مشاور حرفه‌ای سئو نیازمندید. مشاوران نبض مارکتینگ با ارائه خدمات سئو تخصصی، مشاوره و آنالیز سئو سایت، یک برنامه اساسی برای بهینه‌سازی وب‌سایت شما ارائه خواهند داد. به این صورت، با انجام برنامه‌های ریخته شده، سایت شما پس از بهینه‌سازی و بهبود، در رتبه‌های بالای گوگل قرار می‌گیرد. همین امر باعث می‌شود که جذب ورودی به سایت شما افزایش یابد و سبب کسب درآمد و سود بیشتر شما شود.

اگر شما هم علاقه‌مندید، فرصت را از دست ندهید! برای رسیدن به اهداف و رؤیاهایتان، برنامه‌ریزی کنید و با گفتگو با افراد متخصص و مشاوران نبض مارکتینگ، رؤیای خود را به حقیقت تبدیل کنید.

منبع: آژانس خلاقیت نبض مارکتینگ | Nabzemarketing.com

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.