و این محصول ارگانیک می باشد که در این مقاله تصمیم داریم تا به نحوه پخت و مصرف برنج سلیقه ای می باشد اما بهتر است بدانید که برنج چمپا به هر دو روش آبکش و کته قابل مصرف می باشد که در زیر به شرح هر یک از آنها می پردازیم.

این نوع از برنج یعنی برنج چمپا اصل یک گیاه پرمحصول بوده و در طی مراحل کشت مصرف آب بهینه ای دارد و بازده تولید آن بالا می باشد.

روش پخت برنج چمپا به صورت آبکشی به شرح زیر می باشد:

۱. در ابتدای کار برنج را با آب ولرم می شوییم و نمک را به آن اضافه می کنیم، توجه داشته باشید که برای هر یک کیلو برنج مقدار ۲۰۰ گرم نمک را باید اضافه کنید.

۲. قابلمه ای را پر از آب می کنیم و مقداری نمک را به آن اضافه می کنیم.

۳. قابلمه را روی حرارت قرار می دهیم تا آب آن بجوشد، پس از اینکه آب جوشید برنجها را داخل آب می ریزیم تا همراه با آب بجوشند.

۴. هنگامی که برنج قد کشید و طول آنها افزایش پیدا کرد برنج را از داخل آب در می آوریم و آبکش می کنیم.

۵. پس از اینکه برنجها را آبکش کردیم با توجه به اینکه به ازای هر یک کیلو برنج ۲۰۰ گرم روغن نیاز می باشد بنابراین ته قابلمه مقدار ۵۰ گرم روغن می ریزیم و حرارت گاز را زیاد می کنیم پس از اینکه روغن داغ شد می توانید نان یا سیب زمینی را به عنوان ته دیگ داخل قابلمه قرار دهید.

۶. برنجها را داخل قابلمه می ریزیم و مابقی روغنها را داغ می کنیم و پس از اینکه برنجها بخار کردند روغن داغ شده را روی آنها می ریزیم و درب قابلمه را می بندیم تا برنجها دم بکشند.

برنج کامفیروز اعلا

برنج سرشار از مواد مغذی و ویتامین های مختلفی است که برای بدن لازم است. برنج کامفیروز اعلا دارای شکل ظاهری گردو توپر می باشد و برنج به دلیل داشتن وبتامین هایی مانند A و C و ترکیباتی که عملکرد آن ها مشابه آنتی اکسیدان ها می باشد باعث می شود تا رادیکال های آزاد از بدن پاک شوند و از ابتلا به سرطان جلوگیری می کند.

خواص برنج کامفیروز

در واقع می توان از خواص برنج کامفیروز به موارد زیر اشاره کرد:

  • به دلیل سبک بودن هضم راحتی دارد.

  • وجود تری گلیسیریدها در آن باعث کاهش فشار خون می شوند.

  • به دلیل اینکه از مواد شیمیایی در تولید این برنج استفاده نشده و به صورت طبیعی تولید می شود قد کشیده و بلندتری دارد.

  • برنج به دلیل اینکه کربوهیدرات دارد باعث افزایش انرژی بدن می شود و به عنوان سوخت عمل میکند.

برخی از پزشکان بر این باورند که برنج به صورت پودر شده می تواند باعث درمان بیماری های پوستی شود و همچنین آب برنج برای درمان التهاب های پوستی، قرمزی پوست، تسکین خارش پوست و در کاهش سوزش پوست موثر است.

قیمت برنج کامفیروز

بهتر است بدانید که قیمت داخلی و صادراتی برنج کامفیروز درجه یک بسیار متفاوت است. که در آخر به این مطلب هم خواهیم پرداخت.

شاید جالب باشد بدانید که استفاده از آب جوشیده شده از این محصول به دلیل دارا بودن نشاسته برای رفع جای جوش بسیار مفید می باشد. این محصول دارای مواد معدنی همچون فیبر، کلسیم، اونواع ویتامین ها و… برخوردار می باشد که برای سیستم ایمنی بدن بسیار مفید است البته دقت داشته باشید که استفاده بیش از حد مجاز ممکن است باعث یبوست شود. هچنین برای افرادی که دچار بیماری قند خون هستند بهتر است مصرف کمتری را در برنامه روزانه خود قرار دهند.

برنج کامفیروز

کیفیت، یکی دیگر از دلایل بالارفتن قیمت و کاهش آن می باشید که برنج کامفیروز قیمت متفاوتی دارد. برنجی که دارای کیفیت باشد از دانه های یک دستی تشکیل شده است و از عطر خوبی برخوردار است. برای این که بتوانید عطر برنج خام را تشخیص دهید مقداری را در کف دستان خود بریزید و با دمیدن میتوانید از نوع اصل آن مطلع شوید.

بسیار مواجه شده اید که در بسیاری از بسته بندی ها نوشته شده است کشت اول و یا کشت دوم و باعث سوال افراد می شود که کدام نوع از آن بهتر است؟ در جواب باید گفت: بر خلاف دیگر محصولات که تازگی آن شرط کیفیت است اما در این مجصول مجزا می باشد و هر چه برنج کهنه تر باشد از مرغوبیت بالا تری هم برخوردار است.از تفاوت های ویژه آن عبارت اند از:

برنج کشت دوم دارای پخت عالی تر و عطری بی نظیر می باشد دارای دانه های درشت تری بوده اما برنج کشت اول دارای دانه های درشت تر و سالم تری می باشد چرا که کمتر به آن مواد سمی می زنند.

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.