یکی از مهم‌ترین مباحثی که در این شرایط می‌تواند کمی آرامش خاطر این افراد را فراهم کند، آگاهی دقیق از میزان و نحوه دریافت حقوق بازنشستگی است. به همین دلیل افرادی که بازنشسته می‌شوند، می‌توانند با محاسبه حدودی حقوق دریافتی خود برای مدتی برنامه ریزی مالی داشته باشند.

محاسبه حقوق بازنشستگی چندان دشوار نیست و فرمول پیچیده‌ای ندارد. تنها کافی است به بعضی از قوانین و بندهای تصویب شده در این حوزه آگاهی داشته باشید تا با حساب و کتاب‌های ساده‌ای، میزان نقدینگی قابل دریافت در دوران بازنشستگی را محاسبه کنید. در این مطلب به شما خواهیم گفت که حقوق بازنشستگی چطور محاسبه می‌شود و چه راهی برای آگاهی از آن وجود دارد؟

نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی؛ یک فرمول ساده برای حساب و کتاب حقوق دریافتی

محاسبه مبلغ دریافتی در دوران بازنشستگی شامل حرف و حدیث‌های بسیاری است. در حقیقت پرداختی‌های دستمزد به بازنشستگان در طول سال شامل بندهای قانونی و تبصره‌های متفاوتی می‌شود. اما اگر قصد محاسبه دقیق این مبلغ را دارید، باید بدانید که قوانین سالیانه تاثیر چندانی بر قانون ثابت حقوق بازنشستگان ندارد. 

بنابراین می‌توانید با یک محاسبه ساده و پیروی از یک قانون ثابت، میزان حدودی حقوق خود را محاسبه کنید. قبل از هرچیز باید بدانید که حقوق بازنشستگی توسط بیمه تامین اجتماعی و با توجه به قوانین تعیین شده توسط شورای عالی وزارت کار محاسبه می‌شود. مبلغ حقوق بازنشستگان نیز با توجه به سابقه بیمه برای هر فرد به طور جداگانه تعیین می‌شود.

عدد دقیق این دریافتی شامل حاصل ضرب یک سی‌ام متوسط حقوق و مزایای فرد در دو سال آخر خدمت است. بنابراین افراد با توجه به این مبالغ دریافتی در دو سال پایانی کار و با توجه به سابقه بیمه می‌توانند حقوق بازنشستگی خود را حساب کنند. اگر به پایان زمان خدمت خود در موسسه مربوطه نزدیک هستید، برای آگاهی از شرایط بازنشستگی از بخش مالی اطلاعات دقیق سابقه بیمه و خالص دریافتی را جویا شوید. 

این اطلاعات معمولا در نرم افزارهای مالی هر شرکت قابل دسترسی هستند. برای اینکه فرایند انتقال اطلاعات مالی با سرعت بیشتری صورت گیرد و محفوظ باشد به شرکت‌ها پیشنهاد می‌شود تا از نرم افزارهای دقیق و تخصصی بهره بگیرند. فراموش نکنید که نرم افزار حسابداری تنها برای شرکت‌های دولتی و موسسات نیست و همه کسب و کارهای آزاد نیز می‌توانند برای ساماندهی اطلاعات مالی و فروش خود از آن استفاده کنند. به همین دلیل این روزها از نرم افزارهای شرکتی تا نرم افزار قنادی را می‌توانید خریداری کنید.

نرم افزار

چگونه حقوق بازنشستگی بیشتری بگیریم؟

با محاسبه میزان حقوق بازنشستگی به روش‌های معمول، متوجه خواهید شد که مبلغ دریافتی در دوران بازنشستگی از میزان حقوق دریافتی خدمت کمتر نیست. اما اگر به دنبال افزایش مبلغ حقوق بازنشستگی هستید، باید در سال‌های فعالیت خود، میزان دریافتی را تا حد ممکن افزایش دهید. در حقیقت باید در دو سال آخر فعالیت خود کمی فعال‌تر در مسیر شغل حاضر شوید تا دستمزد شما به میزان قابل توجهی برسد.

برای محاسبات دقیق بهتر است به طور دقیق اطلاعاتی را درباره مالیات حقوق از بخش حسابداری و مالی شرکت دریافت کنید. متخصصان مالی اغلب درباره انواع  مالیات شرکت ها و حقوق اطلاع دقیق دارند. بنابراین با جمع آوری اطلاعات به روز و کاربردی در این باره می‌توانید محاسبات دقیق‌تری داشته باشید.

سن بازنشستگی تامین اجتماعی چقدر است؟

همه افرادی که 30 سال سابقه پرداخت بیمه را داشته باشند شامل دریافت حقوق بازنشستگی هستند. این افراد آقایان 60 ساله و خانم‌های بالای 55 سال را در بر می‌گیرند. اما اگر تعداد سال‌های سابقه بیمه کمتر باشد و فرد قبل از اتمام سی سال درخواست بازنشستگی کند، حقوق بازنشستگی او کمتر است. محاسبات حقوق با توجه به سابقه بیمه می‌تواند با دریافت اطلاعات دقیق مالی شما در شرکت به راحتی صورت گیرد. برای دریافت این اطلاعات مالی باید بهترین نرم افزار حقوق و دستمزد را در شرکت تهیه کنید و گزارشاتی دقیق از آن به دست آورید.

نرم افزار حسابداری

دریافت گزارشات دقیق مالی و پرداختی‌ها با کمک نرم افزار حسابداری حرفه‌ای

همانطور که دیدید محاسبه حقوق بازنشستگی و سایر دریافتی‌ها چندان دشوار نیست. تنها به اطلاعات دقیق، جزئی و به روز از شرایط مالی شرکت و پروفایل مالی شما وابسته است. بنابراین هر شرکتی فارغ از وسعت و محبوبیت، باید یک روش شفاف مالی را برای آرشیو اطلاعات و محاسبات انتخاب کند. نرم افزار حسابداری حرفه‌ای بهترین انتخاب در این شرایط است.

اگر به دنبال نرم افزار حسابداری و مالی کارآمد هستید ما به شما نرم افزار حسابداری سپیدارسیستم را پیشنهاد می‌کنیم. با کمک این نرم افزار می‌توانید یک قدم حرفه‌ای در مسیر مالی شرکت بردارید. همچنین با مراجعه به سایت سپیدارسیستم از جدیدترین اطلاعات مالی و تعاریف حسابداری آگاه خواهید شد. برای درخواست این نرم افزار حرفه‌ای یا کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با شماره ۸۱۰۲۲۰۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید

این مطلب برایم مفید است
749 نفر این پست را پسندیده اند