آرشیو روزنامه شماره ۴۳۴۵ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۳۴۵

 • نوبت باج‌ سعودی‌ها به ترامپ

  دنیای اقتصاد: هر روز سند جدیدی از همراهی سعودی‌ها با ترامپ برای اجرای سیاست‌های ضد‌ایرانی‌اش منتشر می‌شود؛ همراهی که همواره ردپای نفت در آن دیده می‌شود.
 • افت قیمت نفت با اهرم چین و آمریکا

  دنیای اقتصاد: تقاضای ضعیف نفت خام از سوی چین و همچنین افزایش تولید نفت خام آمریکا، روز گذشته عواملی بودند که موجب شدند با وجود نگرانی‌ها از کاهش عرضه نفت ونزوئلا و ایران، قیمت‌ها وارد مسیر کاهشی شوند.
 • ایران محور اصلی اخبار نفتی دنیا

  دنیای اقتصاد‌: نگاهی به مهم‌ترین اتفاقات داخلی و بین‌المللی صنعت نفت در هفته گذشته نشان می‌دهد که آغاز فرآیند سوآپ (معاوضه) نفت خام کرکوک عراق به ایران، یکی از مهم‌ترین خبرهای نفتی هفته گذشته بوده است. بررسی پالایشگاه‌های اروپایی برای کاهش خرید نفت خام ایران تحت فشار تحریم‌های آمریکا که می‌تواند بر صادرات نفت خام ایران اثر بگذارد، اختلاف بی‌سابقه قیمت نفت خام برنت و شاخص WTI آمریکا و افزایش صادرات نفت خام ایالات متحد آمریکا در پی آن و درخواست دولت ترامپ از عربستان و سایر تولیدکنندگان اوپک برای افزایش تولید نفتشان به میزان یک میلیون بشکه در روز به منظور پوشش کاهش احتمالی تولید ایران در پی اعمال تحریم‌ها (که گزارشی کامل از آن را در همین صفحه مشاهده می‌کنید)، از دیگر اخبار نفتی هفته گذشته بوده‌اند که نام ایران بارها در آنها تکرار شده است.
 • رونمایی از سری جدید کارتخوان سوخت در ۱۵ تیرماه

  تسنیم: مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: از پانزدهم تیر امسال اولین سری کارتخوان‌های جدید در جایگاه‌های توزیع سوخت رونمایی و در یک بازه زمانی مشخص، تمامی جایگاه‌های سوخت کشور به این تجهیزات مجهز خواهد شد. سید‌محمدرضا موسوی‌خواه با بیان اینکه نصب تجهیزات جدید استفاده از کارت‌سوخت در جایگاه‌های عرضه آغاز شده، گفت: تجهیزات جدید لمسی بوده و صفحه نمایشگر بزرگ‌تری دارد و از نظر حجم حافظه نیز چند برابر کارتخوان‌های قدیمی است و علاوه بر اینکه امنیت بالایی دارد، می‌توانند توزیع سوخت و پرداخت را به‌صورت همزمان انجام دهند. مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، با بیان اینکه اکنون بیش از ۱۱ سال از آغاز نصب تجهیزات سامانه هوشمند سوخت روی جایگاه‌های عرضه می‌گذرد، گفت: نصب این تجهیزات جدید هیچ گونه هزینه‌ای برای دولت ندارد و با مشارکت شبکه بانکی و سرمایه‌گذاری شرکت‌های توزیع‌کننده اینترنت تحت نظارت و مالکیت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی انجام می‌شود.
 • موافقت دولت روسیه با کاهش تعرفه صادرات نفت

  ايسنا: وزارتخانه‌های دارایی و انرژی روسیه و شرکت‌های نفتی بزرگ این کشور توافق کردند تعرفه‌های صادرات نفت طی مدت ۶ سال به تدریج به صفر کاهش پیدا کند. منابع آگاه به رویترز گفتند در راستای این اصلاحات، تعرفه صادرات نفت که اکنون ۳۰ درصد است، هر سال ۵ درصد کاهش خواهد یافت و تا سال ۲۰۲۴ به صفر می‌رسد. مقامات روسی مدت‌ها درباره نحوه اجرای سیستم مالیاتی جدیدی که یک سیستم مالیات مبتنی بر سود را جایگزین تعرفه‌های صادرات نفت و مالیات استخراج معدنی مرتبط با قیمت نفت می‌کند، اختلاف داشتند. الکسی سازانوف، مدیر واحد مالیات وزارت دارایی روسیه ماه گذشته به رویترز گفته بود این وزارتخانه ایده کاهش تدریجی تعرفه صادرات به صفر طی مدت پنج تا ۶ سال را مطرح کرده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر

بیشتر