آرشیو روزنامه شماره ۴۳۴۶ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۳۴۶

 • میان‌برهای فروش نفت در دوران تحریم

  دنیای اقتصاد: «فروش نفت ایران» به‌عنوان یکی از حساس‌ترین فعالیت‌ها در صنعت نفت کشور، پس از گذشت حدود دو سال و نیم از زمان اجرای برجام، با خروج آمریکا از این توافق بین‌المللی بار دیگر با مانع تحریم‌ مواجه شده است. کارشناسان عقیده دارند مشتریان نفت خام ایران دست‌کم تا ماه نوامبر (پایان مهلت شش ماهه برای بازگشت کامل تحریم‌ها علیه ایران) به خرید خود ادامه خواهند داد اما با پایان این مهلت چگونه می‌توان سطح فروش نفت خام را حفظ کرد؟ این سوال در شرایطی مطرح است که اخیرا بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران نسبت به پیدایش بابک زنجانی‌های جدید در شرایط خاص فعلی هشدار داده بود. «دنیای اقتصاد» در گزارشی با عنوان «نگرانی زنگنه از بازگشت کاسبان تحریم» به دشواری‌های فروش نفت خام از سوی اشخاص در دوران تحریم پرداخت. حال برای پیشگیری از رشد افرادی مانند زنجانی، چه روش‌هایی را می‌توان به کار گرفت که با حداقل هزینه، بیشترین دستاورد را برای حفظ درآمدهای نفتی داشته باشد؟
 • خطر از‌هم‌پاشیدگی توافق نفتی

  دنیای اقتصاد: پیش‌بینی می‌شود نشست ۱۷۴ اوپک یکی از دشوارترین نشست‌های تاریخ این سازمان باشد؛ چراکه اختلاف بین اعضای این سازمان با نزدیک شدن هرچه بیشتر به این نشست در حال اوج‌گیری است، از این‌رو یکی از سناریوهایی که ممکن است پیش‌روی توافق نفتی بین اعضای این سازمان قرار داشته باشد، از هم پاشیدن آن است؛ سناریویی که در صورت وقوع می‌تواند قیمت نفت را بار دیگر در قعر قرار دهد.
 • مصوبه شورای اقتصاد درباره افزایش تولید از ۲۹ میدان نفتی تشریح شد

  شانا: وزیر نفت، مصوبه شورای اقتصاد را درباره افزایش تولید از ۲۹ میدان نفتی تشریح کرد و گفت: با اجرای این طرح، ظرف سه‌سال، ۴۶۰ میلیون بشکه به تولید ۲۹ میدان نفتی اضافه می‌شود.
 • خطوط ششم و نهم انتقال گاز ضامن پایداری صادرات گاز ایران هستند

  شانا: مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز گفت: خطوط ششم و نهم سراسری انتقال گاز به موازات هم پیش می‌روند و ضامن پایداری انتقال و صادرات گاز در کریدور غرب کشور هستند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر