آرشیو روزنامه شماره ۴۲۷۶ دنیای اقتصاد

اخبار نفت و پتروشیمی - روزنامه شماره ۴۲۷۶

 • رخ پنهان نفت آمریکایی

  دنیای اقتصاد: افزایش تولید نفت آمریکا زیر سایه رشد قیمت‌ها، اتفاقی است که همواره از آن به‌عنوان تهدیدی برای توافق کاهش تولید اوپک یاد شده است. حالا با عبور تولید نفت آمریکا از ۱۰ میلیون بشکه در روز، این تهدید بیش از هر زمان دیگری رنگ واقعیت به خود گرفته است. اما با وجود برخی حقایق درباره وضعیت تولیدکنندگان نفت شیل، ممکن است افزایش تولید از سوی این شرکت‌های آمریکایی، آنطور هم که از سوی برخی منابع اطلاعاتی از جمله آژانس بین‌المللی انرژی عنوان می‌شود برای بازار نفت خطرناک نباشد.
 • نگهداشت انرژی یک ضرورت ملی است

  شانا: رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران گفت: نگهداشت انرژی، ضرورتی ملی قلمداد می‌شود و در صورتی که از آن غفلت شود، زیان‌های بسیاری به کشور تحمیل خواهد شد.
 • احیای ۷۰ درصدی افت تولید نفت ونزوئلا

  ايسنا: رئیس‌جمهوری ونزوئلا قول داد ۷۰ درصد از تولید از دست رفته نفت این کشور در نیمه اول سال ۲۰۱۸ احیا شود.
 • میزان برداشت از میدان گازی سرخون

  ايسنا: رامین حاتمی، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در بازدید از منطقه عملیاتی سرخون و گشوی جنوبی از تحقق ۵/ ۹۸درصدی برنامه تولید گاز در این منطقه در سال جاری و مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی از برداشت بیش از ٩٨درصدی از میدان گازی سرخون خبر دادند. غلامحسین منتظری، در این زمینه با اشاره به گذشت ۳۱ سال از عمر میدان گازی سرخون، اظهار کرد: تاکنون ۸/ ۹۸ میلیارد متر مکعب گاز از این میدان برداشت شده است.
 • تحلیلی بر رفتار سعودی‌ها در بازار نفت

  دنیای اقتصاد: هفته گذشته خبری مبنی بر تلاش عربستان برای صادرات نفت شیل منتشر شد و این سوال را مطرح کرد که در شرایطی‌که عربستان و متحدانش برای ثبات بازار نفت و مقابله با رشد تولیدات شیل در تلاش هستند، این اقدام سعودی‎ها چه معنایی دارد. مهدی عسلی، کارشناس ارشد اقتصاد انرژی در گفت‌وگو با «شانا» سه دلیل برای این اقدام سعودی‌ها عنوان می‌کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر