آرشیو روزنامه شماره ۴۸۹۴ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۴۸۹۴

 • روز قدس فراموش نمی‌شود

  دنیای‌اقتصاد: روز جمعه همچون سال‌های گذشته راهپیمایی روز قدس در سراسر کشور برگزار خواهد شد. هرچند شکل برگزاری مراسم امسال به‌دلیل شیوع بیماری کرونا متفاوت از سال‌های گذشته خواهد بود. حسن روحانی رئیس‌جمهوری نیز روز گذشته با اشاره به اینکه ما هدف اصلی روز قدس را در هیچ شرایطی از یاد نمی‌بریم گفت: قدس فراموش نمی‌شود و در اشغال ستمگران باقی نخواهد ماند.
 • چراغ سبز گمرک به ورود ماشین‌آلات خط تولید

  دنیای‌اقتصاد: واردات ماشین‌آلات خط تولید که به تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت و گمرک ایران مورد نیاز واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی مجاز است، از پرداخت حقوق ورودی معاف شد. معاون گمرک ایران اعلام کرد که تفاهم صورت گرفته بین گمرک ایران و وزارت صمت برای مراحل صدور و اعمال مجوزهای معافیت از پرداخت حقوق ورودی برای ماشین‌آلات و خط تولید در ۱۲ بند تدوین شده است. از سوی دیگر محدودیت گمرک در ترخیص کالاهای در صف تخصیص ارز نیز از سوی این مقام مسوول تشریح شد. بر اساس گفته او، تنها کالاهای در صف تامین ارز اجازه ترخیص درصدی یا کامل را دارند.
 • جانسون در «اتاق اعدام» نخست‌وزیر

  دنیای اقتصاد: برای بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، بحث و مذاکره در پارلمان ناهنجار و نامطلوب است، چرا که اعضای هیات قانون‌گذاری از حزب محافظه‌کار او سر و صدا به راه انداخته و داد و فریاد می‌کردند و رقبای بوریس را مسخره و شخص او را مانند بچه مدرسه‌ای‌ها تشویق می‌کردند. این روزها، با اندوه آشکار بوریس، این بیشتر شبیه به یک شهادت قانونی است. بوریس که با یک تالار خالی و خلوت [پارلمان] در برابر وکیلی که تبدیل به اپوزیسیون شد یعنی «کی یر استارمر» مواجه است، باید یک هفته سخت و طاقت‌فرسا را در مورد مواجهه دولتش با کرونا تحمل کند. استارمر، ۵۷ ساله، از تمام مهارت‌های قانونی و دادرسی خود استفاده کرده است. استارمر از تکنیک دادستان استفاده می‌کند یعنی به دام انداختن شاهد با سوالاتی که شما قبلا جواب آن را می‌دانید.
 • مارپیچ طلا به سمت صعود؟

  دنیای‌اقتصاد: جرومی پاول در کنگره گفت: فدرال‌رزرو آمادگی لازم برای استفاده از «طیف وسیعی از ابزارها» برای حمایت از اقتصاد ایالات‌متحده را دارد. رئیس فدرال‌رزرو و وزیر خزانه‌داری روز سه‌شنبه در مقابل کنگره شهادت دادند.
 • عید فطر قفل کرونا را نشکست

  دنیای‌اقتصاد: درحالی‌که پیش از این قرار بود همزمان با عید سعید فطر مراکز نمایش و عرضه آثار هنری بازگشایی شود و بارها نیز دستورالعمل‌هایی برای شیوه بازگشایی‌ها رسانه‌ای شده بود، کمتر از چهار روز مانده به این زمان اعلام شد که هیچ‌یک از این مراکز هنری بازگشایی نخواهد شد. این تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا که بازگشایی‌ها را باز هم به تعویق انداخت برخی را خرسند و برخی را نگران کرده است؛ زیرا از یکسو خطر گسترش بیماری را در مراکز هنری و فرهنگی کمتر می‌کند اما از سوی دیگر باعث می‌شود کسب و کارهای هنری همچنان راکد باشند و چرخه اقتصاد این بازارها متوقف بماند.
 • ۹۰ درصد واحدهای صنفی تعطیل شده‌اند

  دنیای اقتصاد- علی مظاهری: دل اسدالله احمدی شهریور هم از دست کرونا خون است. با رئیس اتحادیه صنف اغذیه‌فروشان و موادغذایی تهران در حالی گفت‌وگو کردم که خود چند روزی در بستر بیماری افتاده و روحا و جسما آزارها دیده بود. این گفت‌وگو نشانه‌ای از زمین‌گیری یک صنف و دست‌اندرکارانش در این روزگار بلاخیز است.
 • «صمت» به‌دنبال محتکران خودرو

  دنیای‌اقتصاد: بازار خودرو در هفته جاری شاهد ورود بی‌سابقه گشت‌های پلیس امنیت اقتصادی، سازمان تعزیرات حکومتی و دیگر نهادهای نظارتی و بازرسی به این بازار بود. نهادهای نظارتی با ورود به پارکینگ‌های خصوصی و عمومی و همچنین پارکینگ خودروسازان در پی کشف خودروهای احتکاری هستند و محتکران را مجبور به عرضه این خودروها در بازار می‌کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر