آرشیو روزنامه شماره ۴۲۰۹ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۴۲۰۹

 • راند نهایی لایحه ۱۴ ساله

  دنیای اقتصاد: صندوق بیمه‌همگانی حوادث طبیعی یک قدم تا تصویب نهایی فاصله دارد. لایحه‌ای که برای اولین بار بیش از ۱۴ سال پیش مطرح شده بود، پس از کش و قوس‌های این سال‌ها، به خط پایان نزدیک شده است. به گفته رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، اگر دولت در روزهای آتی این لایحه را که از شورای نگهبان برگشت خورده، تایید کند، مجلس لایحه را ظرف هفته بعد به تصویب نهایی خواهد رساند.
 • هدف پنهان پروژه «صلح خاورمیانه»

  نیما صبوری
  دنیای اقتصاد: رسانه‌های خارجی فاش کرده‌اند که در پشت پرده تصمیم ترامپ برای ارائه طرح صلح فلسطین-اسرائیل و تغییر پایتخت رژیم صهیونیستی، هدفی ضدایرانی نهفته است.
 • صادرات در تله رقابت مخرب

  دنیای اقتصاد: عملکرد صادرکنندگان در بازارهای هدف زیر ذره‌بین قانون‌گذاران قرار گرفته و مورد انتقاد واقع شده است. به‌گونه‌ای که گزارش‌های دریافت شده حاکی از آن است که برخی صادرکنندگان در بازارهای هدف به‌صورت آتش به اختیار عمل می‌کنند و به‌جای رقابت با کالاهای خارجی، با صادرکننده ایرانی رقابت منفی و مخرب دارند. کارشناسان این رفتارها را ناشی از غیرمنسجم بودن استراتژی صادرات می‌دانند.
 • نزدیکی خودروسازان به رکورد ۹۰

  دنیای اقتصاد: جدیدترین آمار تولید خودروهای داخلی در شرایطی از سوی وزارت صنعت،معدن و تجارت منتشر شد که طبق آن، سه خودروساز بزرگ کشور توانسته‌اند تیراژ خود را افزایش دهند.
 • دستپخت ۱۲ میلیون دلاری فرهادی

  دنیای اقتصاد: یکصد روز فیلمبرداری تازه‌ترین فیلم سینمایی اصغر فرهادی تمام شد. فرهادی این فیلم را که با عنوان «همه می‌دانند» در اسپانیا جلو دوربین برده، با بودجه‌ ۱۱ میلیون و ۸۰۰ هزار دلاری ساخته است. میزان هزینه فیلم تازه فرهادی و سلایق متفاوت او با برخی از تهیه‌کنندگان باعث شد تا تیم برادران آلمادوار از سرمایه‌گذاری در این فیلم دست بکشند. این موضوع به تازگی و در زمان فیلمبرداری فیلم رسانه‌ای شد و اصغر فرهادی در واکنش به خبر گفت که جدایی آلمادوارها از او پیش از آغاز تصویربرداری و در زمان پیش‌تولید اتفاق افتاده است.
 • افسانه سهراب، نیش کیانوش

  تیم‌ملی وزنه‌برداری کشورمان در ششمین روز از مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان در آناهیم آمریکا با درخشش سهراب مرادی و ایوب موسوی توانست مدال‌های خوشرنگی را به‌دست آورد. در واقع بامداد دوشنبه ورزشکاران ایرانی عملکردی کاملا دوگانه در آمریکا داشتند. از یکسو سهراب مرادی خیره‌کننده ظاهر شد و با دشت سه مدال طلا رکورد دنیا را شکست و از سوی دیگر کیانوش رستمی که بعد از المپیک ماه‌های پرحاشیه‌ای را پشت‌سر گذاشته بود، به تلخی طعم شکست را چشید.
 • تجربه مکزیکی تاثیر نرخ ارز بر گردشگری

  نوید شکراللهی
  دنیای اقتصاد: کشورها برای توسعه و افزایش تولید صنایع صادراتی خود از جمله گردشگری، تمایل دارند با استفاده از اهرم کاهش ارزش پول داخلی کالاهای خود را برای مصرف‌کنندگان خارجی جذاب کنند. تجارب جهانی نیز موید آن است که فارغ از تبعات و پیامدهای سیاسی این پدیده بر وضعیت موجود، همواره و در هر زمانی صنعت گردشگری از این وضعیت سود برده و این صنعت به وزنه‌ای قابل اعتنا در رشد اقتصادی بدل شده است.

بیشتر