آرشیو روزنامه شماره ۴۱۷۱ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۴۱۷۱

 • شکاف حداکثری سپرده‌های مدت‌دار بانک‌ها

  دنیای اقتصاد: رصد گزارش‌های بانک مرکزی حاکی از آن است که ماه قبل از اجرایی شدن نرخ سود ۱۵ درصد در بانک‌های کشور، منابع بانک‌ها از کمترین پایداری برخوردار بود.
 • اولتیماتوم به دو صنعت استراتژیک

  دنیای اقتصاد: مراسم روز جهانی استاندارد در حالی برگزار شد که تصمیم‌سازان اقتصادی به تولیدکنندگان فعال در دو صنعت استراتژیک کشور اولتیماتوم دادند.
 • ماشین‌زدایی از چهره تهران

  دنیای اقتصاد: ماموریت ضدمترویی در شهرداری تهران در جریان یک تغییر مدیریتی به خط پایان رسید.
 • اختلال دوقطبی در سیاست پولی آمریکا

  دنیای‌اقتصاد: اونس طلا به سلطه هفته گذشته خود پایان داد. فلز زرد شیب مثبت و ناگهانی عصر جمعه را با شیب منفی دوشنبه شب تعویض کرد تا به قیمت ۱۲۸۵ دلاری سقوط کند. شاخص دلار با سبقت از فلز براق توانست اندکی تقویت شود و تا عصر سه‌شنبه به مرز ۶/ ۹۳ واحد نیز سرک بکشد. شدت افت طلا معمولا شدت صعود دلار را تعیین می‌کند، اما میزان تضعیف ارزش اونس فلز زرد به مراتب از میزان تقویت دلار بیشتر بود تا این ارز آماده رشد بیشتری باشد. سیاست‌گذاری پولی دوقطبی و ناهماهنگ دلیل اصلی است که تحلیلگران به رشد ناکافی دلار نسبت می‌دهند. از طرف دیگر دوگانگی مواضع بیمارگونه ترامپ نیز آینده اقتصادی و ارزی آمریکا را به شدت تحت‌تاثیر قرار داده است. «دنیای‌اقتصاد» در این گزارش به بررسی جنبه‌های اختلال دوقطبی که بر شرایط اقتصاد پولی آمریکا حاکم است پرداخته است.
 • واردات خودرو سهمیه‌بندی می‌شود؟

  دنیای اقتصاد: پس از توقف چهار ماهه ثبت‌سفارش خودرو در حالی روز گذشته وزیر صنعت، معدن و تجارت از ارسال اصلاحیه ثبت‌سفارش خودروهای خارجی به هیات دولت خبر داد که به‌نظر می‌رسد سهمیه‌بندی واردات در اصلاحیه جدید گنجانده شده است.
 • سه پیام دیدار نفتی ایران و کره

  دنیای اقتصاد: یک هفته از سخنرانی جنجالی رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران نمی‌گذرد که هیاتی از کره‌جنوبی به ریاست کیم هیون می، وزیر زمین و امور زیربنایی و حمل و نقل کره‌جنوبی برای دیدار با بیژن زنگنه وارد تهران شد تا تاکید کنند «دولت این کشور از حضور شرکت‌های کره‌ای در ایران حمایت می‌کند.»
 • زاکربرگ چقدر فیس‌بوک را می‌شناسد؟

  دنیای اقتصاد: مارک زاکربرگ تازه از مرخصی برگشته بود و اعلام کرد که قصد دارد درباره فیس‌بوک، دموکراسی و انتخابات سخنرانی کند چراکه چند هفته قبل‌تر در سپتامبر، مدیر ارشد امنیت فیس‌بوک اعلام کرده بود که فیس‌بوک بیش از ۱۰۰ هزار دلار فضای تبلیغاتی را به دولت روسیه فروخته است با این هدف که پروسه انتخابات در ایالات‌متحده را تحت‌تاثیر قرار دهد. زاکربرگ در یک بیانیه از طریق پخش زنده فیس‌بوک اعلام کرد که قصد دارد منابع امنیتی فیس‌بوک و تیم‌های شفاف‌سازی انتخاباتی خود را افزایش دهد و همچنین با توسعه هرچه بیشتر فعالیت‌های خود، برگزاری سالم انتخابات دموکراتیک را تقویت کند.

بیشتر