آرشیو روزنامه شماره ۴۱۷۲ دنیای اقتصاد

اخبار مطالب توصیه شده - روزنامه شماره ۴۱۷۲

 • صنعت کشور گرفتار آفت مونتاژکاری است

  دنیای اقتصاد: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز چهارشنبه در دیدار صدها نفر از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی، جوانان نخبه میهن را مایه امید به آینده درخشان ایران خواندند و با اشاره به ضرورت هوشیاری در مقابل مکر و حیله شیطان بزرگ، خطاب به مردم، مسوولان و فعالان سیاسی و مطبوعاتی هفت نکته مهم را درباره قضایای اخیر پیرامون برجام مورد تاکید قرار دادند.
 • طرح سوم برای ساختار فرماندهی پولی

  دنیای اقتصاد: سومین طرح برای تحول نظام بانکداری کشور اکران شد. این طرح به دنبال دو طرحی است که پیش از این در محافل رسانه‌ای از آن صحبت شده بود. در وهله اول، عده‌ای از نمایندگان مجلس طرحی را تحت عنوان بانکداری اسلامی تهیه کرده بودند.
 • ماموریت‌های ویژه به رایزنان بازرگانی

  دنیای اقتصاد: رئیس سازمان توسعه تجارت ماموریت‌های هشت گانه رایزنان بازرگانی را اعلام کرد. مجتبی خسروتاج در مراسم افتتاحیه ششمین همایش سالانه رایزنان بازرگانی ایران ضمن اشاره به اهمیت صادرات و شنیدن اظهارات رایزنان و مشکلات تجارت در کشورهای محل استقرار آنها، ماموریت‌های رایزنان را اعلام کرد.
 • خروج اضطراری از بازار طلا

  سودگیری معامله‌گران به تضعیف محسوس اونس طلا منتهی شد. رضایت خرده‌فروشان از رشد هفته گذشته فلز زرد آنها را مجاب به خروج سریع از معاملات پرریسک این هفته کرد تا با سود مطمئن بازار را ترک کنند.
 • موتور جدید رشد اقتصادی چین

  دنیای اقتصاد- گروه اقتصاد بین‌الملل: دولت چین با همکاری دولت‌های محلی شهرهای بزرگ و متوسط این کشور، جمعیت «شهرنشین» را به دو شکل و با دو هدف، متناسب با عقب‌ماندگی از «نسبت شهرنشینی در کشورهای پیشرفته و توسعه‌یافته» افزایش می‌دهد.
 • خودروسازی آمریکا در بن‌بست نفتا

  دنیای اقتصاد: احیای صنعت خودروی آمریکا یکی از محورهای تبلیغاتی ترامپ در مبارزات انتخاباتی سال گذشته بود. او وعده داده است که آمریکا رادوباره به قطب صنعت خودرو جهان تبدیل کند. اما در عمل با به چالش کشیدن پیمان تجارت آزاد آمریکای شمالی، نفتا، آینده این صنعت را با مخاطرات جدی مواجه ساخته است. ترامپ وعده داده بود خودروسازان را به سرمایه‌گذاری و احداث کارخانه در آمریکا وا می‌دارد. اما با لغو قریب‌الوقوع نفتا، کمتر خودروسازی حاضر خواهد شد با پرداخت تعرفه‌های سنگین گمرکی، به فعالیت در این کشور ادامه دهد.
 • هیچ موبایلی را بدون استعلام خریداری نکنید

  مدیرکل فناوری ارتباطات و اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد که از ۲۹مهرماه و همزمان با آغاز طرح رجیستری موبایل، خریداران هیچ گوشی موبایلی را بدون استعلام نخرند و تنها در صورت دریافت پیام «تجهیز شما تایید می‌شود» اقدام به خرید گوشی تلفن همراه کنند. به گزارش خبرگزاری فارس، حمیدرضا دهقانی‌نیا در نشست طرح ثبت رهگیری موبایل و تبلت که روز گذشته در ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برگزار شد، گفت: «این طرح از روز ۲۸مهرماه کلید می‌خورد و مردم از ۲۹ مهر که به بازار برای خرید مراجعه می‌کنند، موبایل‌هایی خریداری می‌کنند که شامل این طرح می‌شود.»

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر