11 copy

بررسی‌های «دنیای اقتصاد» نشان می‌دهد هم اکنون نه تنها خریداران و متقاضیان بلکه فروشنده‌ها و عرضه‌کنندگان مسکن نیز در کشف قیمت واقعی واحدهای مسکونی با مشکل مواجه‌اند. حتی روایت برخی فعالان و واسطه‌های ملکی از جزئیات قیمتی فایل‌هایی که به بازار مسکن عرضه می‌شوند متفاوت است و ممکن است قیمت‌های اعلامی از سوی یک واسطه با قیمت اعلامی از سوی واسطه یا واسطه‌های دیگر فاصله قابل توجهی داشته باشد.

همین موضوع باعث شده است حتی معدود خریداران و متقاضیان مسکن حاضر در بازار که قصد خرید آپارتمان دارند با مشکل مواجه شده و پروسه خرید واحد از سوی آنها طولانی‌تر از زمان معمول شود. بسیاری از فروشنده‌های مسکن نیز در کشف و اعلام قیمت فروش واحدهای خود با مشکل مواجه شده‌اند. در حالی که برخی از واسطه‌ها قیمت واحد آنها را یک مقدار مشخص اعلام می‌کنند، برخی دیگر ممکن است قیمتی کاملا متفاوت (با فاصله محسوس، بیشتر یا کمتر از قیمت اعلام شده از سوی واسطه‌های دیگر) به آنها اعلام کنند.

همین موضوع نه تنها خریداران بلکه برخی متقاضیان فروش مسکن را بر سر انجام معامله در بازار گیج فعلی مردد کرده است. فروشنده‌ها هم‌اکنون با دو مشکل مواجه‌اند؛ یکی نگرانی از فروش واحد خود با قیمت کمتر از بازار و دیگری طولانی شدن پروسه فروش و عدم موفقیت آنها برای فروش واحد به دلیل قیمت‌گذاری سطح بالا و نبود قدرت خرید بین متقاضیان.

 

این مطلب برایم مفید است
26 نفر این پست را پسندیده اند