این عضو شورای شهر با انتقاد از اینکه در حوزه حکمرانی دچار شلختگی، ناهماهنگی و ازهم‌گسیختگی هستیم که شکاف‌های بزرگی در متن جامعه ایجاد کرده است، گفت: یکی از چالش‌های جدی منطقه شهرری مساله حریم است و اگر نقشه حریم تهران را نگاه کنیم می‌بینیم در شهرری با چه مشکلاتی مواجهیم.

وی ادامه داد: روستاهای ری که دارای طرح هادی هستند و چند چالش جدی وجود دارد، اما شهردار برای حل آن چه کرده است؟ مساله این است که با وجود تداخل مرزی و مدیریتی این روستاها با فرمانداری ری و با توجه به ساخت و سازهای عدیده در مجاورت روستاها، شرایط نامطلوبی به لحاظ وضعیت حریم در این منطقه شکل گرفته و فرمانداری اجازه حضور عوامل شهرداری در حریم را نمی‌دهد. وی همچنین از عدم حمایت قضایی از ماموران شهرداری در مواجهه با تخلفات ساخت‌و‌ساز انتقاد کرد.

ناصر امانی، دیگر عضو شورای شهر تهران نیز در جلسه علنی روز گذشته شورای شهر، به سیستم حمل و نقل عمومی شهر تهران که در بحرانی‌ترین شرایط حیات خود قرار دارد اشاره کرد و افزود: عمر مفید ناوگان اتوبوسرانی و مترو رو به پایان است و طی چهار سال گذشته جز تعداد معدودی اتوبوس، هیچ کمکی برای افزایش ظرفیت حمل و نقل عمومی انجام نشده است و به این ترتیب تعداد اتوبوس‌ها و قطارهای مترو به صورت مستمر رو به کاهش و نقصان داشته است. این در حالی است که ما در آستانه‌ مهرماه و شروع احتمالی سال تحصیلی جدید و افزایش فوق‌العاده تقاضای سفر درون‌شهری مواجه خواهیم بود.

 

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند