Untitled-1 copy

به گزارش «دنیای اقتصاد»، طی چندماه گذشته از سال جاری حجم معاملات در بازار مسکن مناطق مختلف شهر تهران چندان چشمگیر نبود. به‌طوری‌که گروهی از واسطه‌های ملکی عنوان می‌کردند بخش عمده فعالیت روزانه آنها به پاسخگویی به پرس‌و‌جوی گروهی از متقاضیان سپری می‌شود و معاملات منعقده به تعداد انگشتان دست در یک ماه هم نمی رسد. به گفته آنها تعداد زیادی از متقاضیان خرید ملک منتظر بودند تا بخش مهمی از عوامل تاثیرگذار بر روند بازار مسکن همچون مذاکرات با طرف خارجی تعیین تکلیف شود و پس از آن نسبت به انجام یا عدم انجام معامله در بازار مسکن تصمیم بگیرند.

با این حال برخی واسطه‌گران ملکی عنوان می‌کنند طی چند هفته اخیر تعداد مراجعات از سوی خریداران به بازار مسکن افزایش پیدا کرده است. البته آن‌طور که این گروه از فعالان بازار مسکن ادعا می‌کنند بخش مهمی از متقاضیانی که به بازار بازگشته‌اند از جنس خریداران مصرفی نیستند. آنها می‌گویند تعداد زیادی از این متقاضیان در گروه خریداران سرمایه‌ای جای دارند که به نظر می رسد طی یک ماه گذشته باتوجه به روند سایر بازارهای دارایی بازار مسکن را برای سرمایه خود به عنوان پناهگاه انتخاب کرده‌اند.

جالب آنکه بخش زیادی از این متقاضیان نیمه جنوبی شهر را برای خرید انتخاب کرده‌اند. در جدول نبض بازار امروز قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های عرضه شده در مناطق مختلف شهر تهران که قیمت هر مترمربع آنها از میانگین قیمتی شهر کمتر بوده، ارائه شده است.

این مطلب برایم مفید است
92 نفر این پست را پسندیده اند