به گزارش «ایسنا» محسن هاشمی گفت: در گذشته تهران باغ شهر بوده و بلدیه در حدود ۸۰ سال پیش که شکل گرفته در سال ۱۳۳۹ اداره باغات تهران را راه‌اندازی می‌کند. کم کم پس از تخریب باغات در شهر تهران در سال ۱۳۹۳ این اداره سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران نا‌م‌گذاری می‌شود.

وی افزود: از یک میلیون پارسل شهر تهران تقریبا بیش از یک‌دهم باغات آن بسیار مهم بوده، یعنی ۱۰۰ هزار قطعه باغ در تهران حداقل وجود داشته که متاسفانه در طول این ۶۰ سال بخش مهمی از آنها با ساختمان‌ها جایگزین شده، البته از سوی دیگر تلاش ویژه‌ای نیز انجام شده و تعداد زیادی پارک در تهران ساخته شده است.

وی ادامه داد: از حدود ۲۰۰ پارکی که تا پیش از انقلاب اسلامی در تهران وجود داشته است امروز به بیش از ۲۲۲۰ پارک رسیده‌ایم. البته تعداد پارک‌ها باید به‌صورت دقیق احصا شود چرا که آمارهای متفاوتی در این خصوص وجود دارد.

هاشمی تاکید کرد: در بودجه شهرداری تهران بین ۱۵۰۰ تا ۱۷۰۰ میلیارد تومان هزینه رسیدگی به فضای سبز شامل توسعه و ساخت اختصاص پیدا می‌کند. عدد خوبی که نشان می‌دهد در امر خدمات و رسیدگی به فضای سبز تهران مدیریت شهری پیگیر است، اما عمده این هزینه صرف پرسنل می‌شود. موضوعی که باید به‌طور دقیق مورد توجه قرار گیرد تا هزینه‌ها دقیق مشخص باشد.

به گفته وی، در امر ساماندهی باغات و همچنین سیستمی شدن سامانه‌های شهرسازی اقدامات خوبی انجام شده به شکلی که امروز دیگر هیچ رای و حکمی گم نمی‌شود. کار ارزنده‌ای که باید با جدیت و اهتمام پیگیری شود تا از این طریق حق کسی تضییع نشود.

این مطلب برایم مفید است
10 نفر این پست را پسندیده اند