به گزارش «ایسنا» ناهید خداکرمی در مورد چرایی حذف اطلاعات ساختمان‌های ناایمن از سوی شهرداری تهران از سامانه شفافیت توضیح داد: یکی از وظایف شهرداری تهران، اجرای مصوبات و تصمیمات شورای شهر است اما دقت داشته باشید که ممکن است در هر زمینه‌ای با نهادهایی مواجه شویم که اجرای یک مصوبه را تحمل نکرده و با تماس تلفنی مانع اجرای مصوبه شوند.

وی با بیان اینکه ما شرایط حساس را درک می‌کنیم  و محدودیت و معذوریت سایر نهادها را متوجه هستیم افزود: از آنجا که این لیست با دقت بالا تهیه شده بود و جزئیات مشکلات ایمنی ساختمان‌های مختلف را تشریح کرده بود؛ این مساله نگرانی‌هایی را ایجاد کرد که می‌شود با تعدیل اطلاعات مندرج در لیست، مجددا آن را بارگذاری کرد که با این تغییرات نگرانی برخی نهادهای امنیتی نیز مرتفع می‌شود.

خداکرمی اضافه کرد: با سازمان آتش‌نشانی صحبت شده تا با حذف جزئیات دقیق برخی نقاط ناایمن برخی ساختمان‌های حساس از نظر امنیتی، ساختمان‌ها را به سه دسته کم‌خطر، با خطر میانی و پرخطر تقسیم‌بندی کند البته شهردار تهران نیز باید دقت داشته باشد که در زمینه تغییر اجرای مصوبات شورا باید با اعضا مشورت کند.

بر اساس این گزارش چندی پیش شهردار تهران با انتشار اطلاعات ساختمان‌های ناایمن به صورت عمومی مخالفت کرده و آن را بیش از اینکه در ایمن‌سازی شهر موثر بداند، زمینه‌ساز تشویش اذهان عمومی توصیف کرده است. به این ترتیب با مخالفت شهردار از درج این اطلاعات در سامانه شفافیت جلوگیری شده است.

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند