به گزارش «دنیای اقتصاد»، منطقه چهار در سال‌های اخیر چه در شرایط رونق و چه در شرایط رکود تقریبا همیشه یکی از دو منطقه پرمعامله شهر تهران بوده که گاهی پیش و گاهی پس از منطقه پنج در جدول رتبه‌بندی مناطق به لحاظ حجم معاملات ماهانه ایستاده است. در بازار متاثر از رکود ثانویه کرونایی نیز که بر رکود قبلی معاملات افزون شده است، همچنان یکی از مناطقی است که با توجه به دامنه قیمتی متناسب با تقاضای مصرفی، پرتقاضا محسوب می‌شود. 

سمت عرضه نیز با توجه به این واقعیت که قیمت‌ها در این منطقه تناسب بیشتری با استطاعت متقاضیان مسکن در حال حاضر دارد، در روزهای اخیر تمایل بیشتری نسبت به دیگر مناطق به فایل کردن واحدهای فروشی نشان داده است. البته بررسی فایل‌های موجود نشان می‌دهد در این منطقه نیز همچون اغلب مناطق دیگر شهر عمده آپارتمان‌ها کلیدخورده هستند و سازنده‌ها تمایل چندانی به فروش واحدهای نوساز و کلیدنخورده نشان نمی‌دهند.

برخی از واسطه‌های محدوده تهرانپارس مدعی هستند که به ازای هر 10 فایل کلیدخورده و میانسال که مالکان نزد بنگاه‌ها فایل می‌کنند، شاید فقط یک واحد نوساز در این ایام از سوی سازنده‌ها برای فروش عرضه شود.

بازه قیمتی آپارتمان‌های عرضه شده در این منطقه نیز در حال حاضر عمدتا بین مترمربعی 10 تا 20 میلیون تومان است. البته قیمت‌های پایین‌تر نادر و مختص برخی از محله‌های منطقه چهار است. در عین حال آپارتمان‌های میان‌سال در محدوده قیمت پیشنهادی 13 تا 17 میلیون تومان در هر مترمربع، پرتعداد هستند.

7

28 نفر این پست را پسندیده اند