آرشیو روزنامه شماره ۵۰۶۵ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۵۰۶۵

 • هدایت تیم در دوران دشوار

  مترجم: مهدی نیکوئی
  منبع: ‌European business review: اغلب در محیط‌های کار، شادی فدای افزایش بهره‌وری می‌شود. این موضوع به‌ویژه در شرایط بحرانی و دورانی دشوار مانند کرونا صحت دارد. شرایط به‌قدری نامساعد به‌نظر می‌رسد که بسیاری از مدیران سلامت روحی و جسمی کارکنان را کم‌اهمیت می‌پندارند. با این حال، شما برای بقای کسب‌وکار خود به‌کارکنانتان متکی هستید و بدون تلاش‌ها، پشتکار و قدرت تاب‌آوری مشکلات، در آنها به‌مرز شکست خواهید رسید. اگر به‌دنبال بیشترین تلاش و رسیدن به‌بالاترین سطح از بهره‌وری هستید، چاره‌ای ‌جز توجه به‌سلامت، شادی و امنیت کارکنان خود ندارید. در حقیقت نیروی کار شما مهم‌ترین سرمایه‌گذاری‌تان است.
 • شرکتی که از علایق و خواسته‌های فردی مشتریانش باخبراست

  نویسنده: سوجان پاتل مترجم: سیدحسین علوی‌لنگرودی alavitarjomeh@gmail.com
 • آیا باید در مناسبت‌ها و تعطیلات به رئیسم هدیه دهم؟

  نویسنده: Alison Green مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: The Cut: مشاور عزیز، امسال کار جدیدم را شروع کردم و عاشقش هستم. این همان شغلی است که سال‌ها آرزویش را داشتم، همکارانم مهربان هستند و رئیس حمایتگری دارم به خصوص وقتی مدت کوتاهی پس از شروع به کار، یکی از اعضای خانواده‌ام بیمار شد و به مرخصی نیاز داشتم.
 • بیشترین ارزش را برای مشتریان ایجاد کنید

  نویسنده: Jurgen Appelo مترجم: مریم رضایی
  منبع: کتاب Startup, Scaleup, Screwup: ناراحت بودم. وقتی از سفری دو هفته‌ای که به ژاپن داشتم برگشتم، دیدم تیم در حوزه‌هایی که قبل از رفتنم اولویت‌بندی کرده بودم، تقریبا هیچ پیشرفتی به‌دست نیاورده است. در عوض، آنها روی موضوعات دیگری کار کرده بودند که موضوعیت چندانی نداشت. سعی کردم به همان اندازه که آنها را سرزنش می‌کنم، خودم را هم سرزنش کنم. اهدافم را به خوبی منتقل نکرده بودم و توضیحاتی که آنها می‌دادند را متوجه نمی‌شدم. از پیش می‌دانستم در جلسه بازنگری چابک بعدی، به یادداشتی که بر «ارتباطات بهتر» تاکید کند، نیاز داریم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر