آرشیو روزنامه شماره ۴۹۸۵ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۹۸۵

 • افزایش بهره‌وری از طریق «بازیگوشی»

  مترجم: مهدی نیکوئی
  منبع: European Business Review: تاریخ مصرف «مقررات سخت اداری» در شرکت‌های موفق به پایان رسیده و «وقت بازی و سرگرمی در طول ساعات کار» جایگزین آن شده است. مدیران موفق با دو هدف کاهش «استرس» و افزایش «انگیزه»، محیط سازمان را از حالت خشک خارج می‌کنند. پژوهش‌های مرتبط می‌گوید، «بازیگوشی» به علت تاثیر روی مغز، بهره‌وری در محیط کار را افزایش می‌دهد.
 • مدیریت بحران به سبک کافئین

  نویسنده: درک تروت مترجم: سیدحسین علوی‌لنگرودی
  منبع: مجله Quality Management: داستان شرکت کافئین که یک شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای قهوه است، زمانی شروع شد که مدیران این شرکت تصمیم گرفتند حوزه کاری محدود قبلی شان را به روستاهای سراسر آمریکا گسترش دهند؛ این حوزه قبلا عبارت بود از: خرید و فروش قهوه و محصولات مرتبط با آن در مناطق شهری. این استراتژی از نظر تئوری کاملا معقول بود، چرا که بخش عمده‌ای از فروشگاه‌های قهوه این شرکت در مناطقی قرار داشتند که صدها کیلومتر از مراکز تولید قهوه در آمریکا دور بود.
 • آیا باید کم‌کاری همکارم را به رئیسم گزارش دهم؟

  نویسنده: Alison Green مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: The Cut:
 • برای تعداد آیتم‌های کاری حتما محدودیت در نظر بگیرید

  نویسنده: Jurgen Appelo مترجم: مریم رضایی
  منبع: کتاب Startup, Scaleup, Screwup: در قسمت قبل، در مورد بورد کانبان و چگونگی تصویرسازی کارها با کمک آن و برخی ابزارهایی که روش کانبان را شبیه‌سازی می‌کنند، توضیح دادیم. همچنین گفتیم که شرکت تویوتا اولین بار این اصطلاح را مطرح کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر