آرشیو روزنامه شماره ۴۸۵۶ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۸۵۶

 • رد پای کرونا در صنایع مختلف

  نویسندگان: Lizzy Hillier, Nikki Gilliland مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: Econsultancy: ویروس کرونا حالا تبدیل به یک بیماری همه‌گیر جهانی شده و همچنان در حال گسترش است. شیوع این بیماری روی تک تک جنبه‌های زندگی ما تاثیر گذاشته: جاهایی که می‌توانیم برویم، نحوه وقت گذراندن، اولویت‌هایمان و حتی پول خرج کردنمان.
 • بحران ویروس کرونا و تبعات آن بر چرخه اقتصادی کسب و کارها

  بیماری‌های همه‌گیر جهانی، همراه اجتناب‌ناپذیر اقتصاد هستند. شبکه‌های تجارت به هم متصل و شهرهای پر از جمعیت، جوامع را ثروتمندتر و آسیب‌پذیرتر کرده‌اند؛ از امپراتوری‌های قدیمی گرفته تا اقتصاد جهانی به هم متصل امروز. اثرات کووید- ۱۹ در مقایسه با بیماری‌های گذشته متفاوت است، چون جمعیت بسیار فقیرتر گذشته اطلاعات چندانی در مورد ویروس‌ها و باکتری‌ها نداشتند. با این حال، خسارات گذشته می‌تواند راهنمایی برای تغییرات اقتصادی در نتیجه ویروس کرونا باشد.
 • هدایت فرآیند بازسازی در سازمان

  نویسندگان: دکتر رحمن عابدین زاده نیاسر، پوریا روانستان info@noyanteam.com
  هدایت فرآیند بازسازی نیازمند اقدامی است که متناسب زمینه داخلی و خارجی باشد. مفهوم ذکر شده در این مطالعه ماهیت بلوغ صنعت مهندسی است. رهبران بازسازی موفق افرادی پرانرژی، منظم، با دقت، با ذهنی باز و باتجربه هستند. با آزمودن روش‌های سازمانی و دقیق از رویکرد چند سطحی رهبری استفاده می‌کنند تا بینش لازم را به سازمان القا کنند. این رویکرد گروه‌ها و بازیگران مختلفی را در سطوح مختلف گردهم آورده است. اعضای هیات‌مدیره در مشکلات استراتژیک و سازمانی می‌توانند منابع و ارتباطات مناسبی فراهم کنند. مدیران ارشد سرنوشت را به دقت در سازمان پیگیری می‌کنند تا به تعادلی بنیادین دست پیدا کنند. سرپرستان در خلق شرایطی برای تشویق افراد در جهت خلق کسب‌وکار قوی‌تر، مشارکت دارند و در سطح بازار (جایی که کارکنان یک دارایی قابل لمس حیاتی کسب‌وکار و یکی از مهم‌ترین مشارکت‌کنندگان موفقیت کسب‌وکار هستند) این دانش نه تنها در محل کار مورد استفاده قرار گرفت، بلکه در خارج از محل کار نیز برای منفعت مشتریان استفاده می‌شود تا کارکنان تشویق شوند برای مشتریان و مشکلات آنها راه‌حلی بیایند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر