آرشیو روزنامه شماره ۴۷۰۰ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۷۰۰

 • بازار داغ گیاهخواری

  مهدی نیکوئی/ nikoueimahdi@gmail.com
  شاید تا همین چند سال پیش، واژه‌هایی مانند «گیاهخواری» یا «وگان» را کسی نمی‌شنید و گروه گیاهخواران به تعدادی نویسنده و فیلسوف درون‌گرای طردشده از اجتماع محدود می‌شد که ممکن بود روزها با کسی حرف نزنند. اما امروز، نه تنها افراد در هیچ نقطه دورافتاده‌ای از کره زمین، نمی‌توانند از بمباران تبلیغاتی گیاهخوارها در امان بمانند، بلکه با گروهی برآمده از بطن اجتماع، عادی و پویا طرف هستند که در حال تغییر بسیاری از رویه‌های جاافتاده جامعه بشری هستند. گسترش گیاهخواری مانند هر تغییر و تحول اجتماعی دیگری، بر بازارها و آینده کسب‌وکارها هم اثر می‌گذارد؛ اما به‌نظر می‌رسد که این آثار بسیار چشمگیر و پیش‌بینی‌نشده باشند. در این مقاله می‌کوشیم تا با درک ابعاد این تغییرات، امکان بهره بردن از آن را فراهم کنیم.
 • ارزش ارتباطات انسانی در عصر دیجیتال

  ترجمه و تالیف: محمود نوری شمس آباد
  منبع: momentumbuilds: در حالی که بسیاری از تاثیرگذاران و رهبران بانکداری دیجیتال درحال حذف شعب فیزیکی هستند، ما معتقدیم که این شعب برای بقا اینجا هستند، زیرا آنها تامین‌کننده ارتباطات انسانی‌اند که اضطراب را از نقاط عطف مالی زندگی مشتریان خارج می‌کنند. از امور کوچکی مانند افتتاح یا بررسی یک حساب یا شروع یک سرمایه‌گذاری برای اخذ یک وام تحصیلی گرفته تا امور بزرگی که باعث تغییر و نقطه عطف در زندگی می‌شوند مانند خرید اولین خانه، همه این تصمیمات برای بسیاری از مردم ناآشنا هستند و همین عدم آگاهی موجب ایجاد اضطراب می‌شود. اطلاعات و خدمات آنلاین می‌توانند به شما کمک کنند، اما تجزیه و تحلیل آنچه مهم و مرتبط با وضعیت شخص است، بسیار دشوار است. در حالی که خوب است که خود را آموزش دهیم، بسیاری از مردم، به‌ویژه افراد سالمند و آنهایی که زیر ۳۵ سال سن دارند و درگیر استرس شغل‌های اولیه هستند، به سادگی وقت صرف یادگیری و دریافت وام از یک برنامه یا وب سایت نمی‌کنند.
 • برگزاری جلسات همگانی، رویکرد اغلب سازمان‌های پیشرو

  مترجم: سید‌حسین علوی لنگرودی/alavitarjomeh@gmail.com
  منبع: HRM: در بخش‌های پیشین این مطلب به سه نوع از گفت‌وگوهای رایج بین مدیران و کارکنان یعنی گفت‌وگوهای فرد به فرد با نیت شناخت بهتر مدیران و کارکنان از هم و رفع سوء تفاهمات، جلسات عمومی بین مدیران و کارکنان با هدف چکش‌کاری مباحث و اتخاذ تصمیمات و بررسی عملکردها و جلسات بحث بزرگ با هدف کاهش تنش در درون سازمان و رواج فرهنگ سازمانی گفت‌وگو اشاره شد. در بخش پایانی این سلسله مطالب در مورد گفت‌وگوهای مدیریتی به نوع دیگری از جلسات کاری یعنی جلسات همگانی اشاره خواهد شد که یک نوع دورهمی کاری محسوب می‌شود و امروزه در بسیاری از شرکت‌های پیشرو و موفق دنیا از جمله غول‌های سیلیکون‌ولی به مرحله اجرا درمی‌آید.

بیشتر