آرشیو روزنامه شماره ۴۶۷۷ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۶۷۷

 • راه‌‌هایی برای کشف مجدد هدف‌ در صنایع

  مترجم: مریم رضایی
  منبع: BCG: در چند سال گذشته، تعریف‌ها و تمجیدهای بی‌پایانی که در مورد صنعت تکنولوژی وجود داشت، رنگ باخته است. در مطبوعات، در محافل عمومی و دورهمی‌ها در سراسر دنیا، صحبت‌های مثبت و چاپلوسانه در مورد تکنولوژی، جای خود را به انتقادها و نگرانی‌های روزافزون در مورد حریم خصوصی داده‌ها، انحصارطلبی، امنیت، اثرات رفتاری، اطلاعات گمراه‌کننده، سوءگیری در سیستم‌های هوش‌مصنوعی و احتمال از بین رفتن مشاغل به دلیل گسترش اتوماسیون، داده‌اند. دولت‌ها متوجه این تحول شده‌اند و خیلی‌ها دست به اقداماتی زده‌اند.
 • شکست در رقابت با گوگل

  نویسنده: Brad Stone
  منبع: کتاب the everything store: در مطلب هفته گذشته گفتیم که بزوس می‌خواست آمازون یک شرکت تکنولوژی باشد، نه یک خرده‌فروش. بنابراین کارشناسانی مثل اودی منبر را وارد سازمان کرد که نابغه کامپیوتر بود و ظرف چند ماه وارد تیم ارشد مدیریتی آمازون شد.
 • ارزش قائل شدن برای جنبه احساسی مدیریت

  راوی: کیم اسکات، نویسنده کتاب Radical Candor مترجم: سیدحسین علوی‌لنگرودی
  همیشه وقتی که پا به انبار قدیمی منطقه East Village می‌گذارم، تمام وجودم را احساسی خوشایند فرا می‌گیرد زیرا در همین انبار قدیمی بود که من فعالیت استارت‌آپ خود یعنی Juice Software را در سال ۲۰۰۰ آغاز کردم. یادم می‌آید اولین روزی که برای شروع کار مستقلم قدم به این انباری اجاره‌ای گذاشتم، استرس وحشتناکی داشتم چرا که قرار بود در آنجا دست به کارهای بزرگی زده و با رقبای مشهوری روبه‌رو شویم. ما خیلی زود کار خود را شروع و سفارش‌های خوبی از چند مشتری مهم دریافت کردیم که باید فوری آنها را تحویل می‌دادیم. هنوز چند هفته از کار ما نگذشته بود که یکی از سرمایه‌گذاران دلسوز به من یادآوری کرد سیستم قیمت‌گذاری محصولات ما کاملا اشتباه است و با توضیحات خود مرا قانع کرد که باید نسبت به تغییر الگوی قیمت‌گذاری محصولات تجدید نظر کنیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر