آرشیو روزنامه شماره ۴۶۴۵ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۶۴۵

 • پنج سوءتفاهم درباره استراتژی

  مترجم: علی رضا نعمتی/ Soshiantne@gmail.com
  منبع: HBR: در یک دسته‌بندی، ابتدا دروغ‌های کوچک داریم و بعد دروغ‌های بزرگ و نهایتا سوءتفاهم‌ها(myths). سوءتفاهم‌ها بدترین این سه دسته هستند.
 • فوایدتفکر خلاق برای حرفه افراد

  مترجم: هوتسا عسکری نسب
  منبع: Entrepreneur: افراد با طرز تفکر خلاق از سایرین متفاوت بوده و قابلیت پیشرفت چشمگیری در زمینه‌های مختلف دارند. اما تفکر خلاق دقیقا به چه معنی است، به چه دلایلی مورد تایید است و چه فوایدی برای حرفه افراد دارد؟ به زبان ساده تفکر خلاق، تمایل به در نظر گرفتن راه‌حل‌ها و روش‌های متفاوتی برای دستیابی به نتیجه مطلوب است. اگر قصد رسیدن به اهداف خود را دارید لزوما نیازی نیست تا مسیر درست و امتحان شده را انتخاب کنید. طرز فکر متفاوت، تاثیر قوی و مثبتی روی مشاغل افراد می‌گذارد. اگر کارآفرینان، به دلایل زیر تفکر خلاق داشته باشند مسلما متوجه پیشرفت در کسب و کار خود خواهند شد:
 • تجربه سیطره بر دنیای موسیقی

  ریچارد کخ و گریگ لاک‌وود مترجم: مهدی نیکوئی/ برگرفته از کتاب: ساده‌سازی
  چند سال پیش، احتمالا هنوز هم برای گوش دادن به موسیقی، سی‌دی‌های ضعیف با محفظه‌های ترک‌خورده را جابه‌جا می‌کردید و بر این باور بودید که بسیار مدرن هستید. شاید هم در نهایت، فروشگاه‌های اینترنتی فروش قطعات موسیقی مانند آی‌تیونز یا دستگاه‌های نسل اول آی‌پاد برای شنیدن موسیقی استفاده می‌کردید و از در اختیار داشتن نهایت فناوری روز لذت می‌بردید. شاید هم هرازگاهی شیطنت کرده و به‌صورت رایگان آهنگ‌ها و آلبوم‌های موسیقی را پیدا کرده و دانلود می‌کردید و به این صورت، هیچ درآمدی نصیب هنرمند آن نمی‌شد. اما فارغ از تمام لذتی که از موسیقی می‌بردید و به استفاده از فناوری‌های جدید افتخار می‌کردید، احتمالا حتی به ذهنتان نمی‌رسید که یک روز بتوان به اکثر آهنگ‌های موسیقی جهان دست یافت. اما در حال حاضر، بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر ویژه اسپاتیفای (Spotify) می‌توانند چنین ادعایی کنند.
 • چند نفر از میلیاردرهای جهان مدرک MBA دارند؟

  منبع: Businessbecause : MBA می‎تواند حقوق شما را بسیار بالا ببرد، به همین دلیل بیشتر دانشجویان برتر این رشته سعی کرده‌اند کاری مستقل برای خود راه بیندازند و قابل‌درک است که دانشجویان تازه‌وارد این رشته هم چنین آرزویی داشته باشند. آیا شما هم دوست دارید در لیست ثروتمند‎ترین‎های دنیا شانه به شانه جف بزوس و بیل گیتس بایستید؟ اما سوال اینجاست که چند نفر از ثروتمندترین فعالان اقتصادی دنیا مدرک MBA داشته‎اند؟ برای پاسخ به این سوال مطالعه‎ای دقیق انجام شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر