آرشیو روزنامه شماره ۴۶۴۴ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۶۴۴

 • سوار بر بانکداری چابک

  مترجم: مهدی نیکوئی
  منبع: European Business Review: سوکام‌بانک (Sovcombank) که به‌عنوان یک بانک کوچک و محلی با مشتریانی خاص کار خود را شروع کرد، اکنون از نظر دارایی و سودآوری یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های روسیه به شمار می‌رود. سرجیک خاتیمسکی، معاون اول رئیس هیات مدیره و یکی از مالکان این بانک، دلایل موفقیت این بانک را با ما در میان می‌گذارد. به عقیده او، موفقیت سوکام‌بانک، ثمره آمادگی کامل آنها برای سناریوهای مختلف بازار و مانور دادن قدرتمندانه با بروز هر اتفاقی در بازار بوده است. چابکی، همواره مهم‌ترین ویژگی سیستم بانکداری آنها بوده و اجازه داده است تا جلوتر از رقبا، ارزش‌آفرینی فوق‌العاده‌ای برای مشتریان و ذی‌نفعان خود داشته باشند.
 • روش‌هایی برای افزودن احساس شادی در کار

  مترجم: سیدحسین علوی‌لنگرودی
  منبع: Happy Work Magazine: اغلب ما همه روزه با حجم زیادی از استرس‌ها و فشارهای کاری، ساعات کاری طولانی و طاقت فرسا، ابهامات و ناملایمت‌های احساسی و عاطفی در محل کارمان روبه‌رو می‌شویم که هر کدام از آنها می‌توانند بر کاهش یا ازمیان رفتن احساس شادی در کارمان تاثیرگذار باشند. برای اجتناب از این عوامل منفی، روش‌های کاربردی و از نظر علمی ثابت شده‌ای وجود دارند که قادرند احساس مثبت شادی آور فراوانی را برای شما به ارمغان بیاورند که در ادامه به چهار مورد از موثرترین آنها اشاره خواهد شد.
 • چه کنیم وقتی مدیرمان حد و مرزها را نمی‌شناسد؟

  نویسنده: Alison Green مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: the Cut: مشاور عزیز، رئیس جدید من، کارش را از ماه ژانویه آغاز کرده است. من و همکارهایم نگران و ناراحتیم، چون او اصلا حد و حریمی برای خودش ندارد. به مرور زمان هم شرایط بهتر نشده است. می‌توانم درباره کارهایش یک کتاب بنویسم اما چند نمونه را برایتان تعریف می‌کنم:
 • ژولیت ایموان: استفاده از قدرت تکنولوژی برای جوانان

  نویسنده: Annette MacKenzie مترجم: مریم رضایی
  منبع: London Business School: ژولیت ایموان با کمک به توسعه ظرفیت انسان‌ها و ایجاد فرصت‌هایی برای رشد، می‌خواهد شأن انسانی را بالا ببرد. البته او نه رئیس بنیادی خیریه است و نه سمتی در سازمان ملل دارد. به‌عنوان مدیر شعبه شرکت گوگل در نیجریه، نقش او به‌عنوان یک رهبر تکنولوژی جهانی که هم در تکنولوژی و هم در کارآفرینی موثر بوده، اعتبار و جوایز زیادی را برایش به ارمغان آورده است؛ از جمله قرار گرفتن در لیست ۲۰ زن جوان قدرتمند آفریقا در مجله فوربس.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر