آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۳ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۶۲۳

 • با مدیرتان صحبت کنید

  نویسنده: Rebecca Knight مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: HBR: اینکه گاهی بازدهی‌تان کم شود، طبیعی است. به هر حال، همه ما هر از گاهی عملکردمان افت می‌کند، به مدت چند ماه یا حتی یک سال. در این مواقع، نباید بنشینید و منتظر گزارش ارزیابی عملکردتان باشید (که معمولا یک یا دو بار در سال انجام می‌شود). اگر عملکردتان پایین آمده، باید هرچه زودتر با مدیرتان صحبت کنید. اما چطور این خبر را با او مطرح می‌کنید؟ چطور می‌توانید صادق باشید و در عین حال، وجهه خود را حفظ کنید؟ آیا لازم است به او توضیح دهید؟ اگر بله، چه توضیحاتی باید ارائه دهید؟
 • ۹ روش هوشمندانه ساختاربندی تیم فروش

  مترجم: مریم رضایی
  منبع: Forbes: خوب بودن یا بد بودن کسب‌وکار شما تا حد زیادی به افرادی که در آن کار می‌کنند بستگی دارد و به‌طور خاص، کارکنان فروش بخش مهمی از تلاش‌های توسعه کسب‌وکار شما هستند. بهره‌وری و کارآیی یک تیم فقط با افرادی که استخدام می‌کنید بالا نمی‌رود، بلکه نحوه ساختاربندی آن تیم هم به همان اندازه مهم است. به‌عنوان مالک یک کسب‌وکار، وظیفه شما است که یک تیم متوازن تشکیل دهید و مسوولیت‌ها و وظایف را به شکل متناسبی بین افراد تقسیم کنید. اعضای «شورای توسعه کسب‌وکار مجله فوربس» نظرات خود را در مورد اینکه از چه متدی برای سازمان‌دهی و ساختاربندی یک گروه فروش اثربخش استفاده می‌کنند، به اشتراک گذاشته‌اند که بهترین پاسخ‌های آنها در ادامه آمده است.
 • بازسازی سازمان‌های ورشکسته

  نویسندگان: دکتر رحمن عابدین‌زاده نیاسر - پوریا روانستان/ r.abedinzade@yahoo.com
  تمامی موجودات زنده از جمله گیاهان، حیوانات و انسان‌ها همگی از منحنی عمر و یا سیکل حیات ( Life cycle) پیروی می‌کنند. سازمان‌ها نیز مانند موجودات زنده دارای منحنی عمر هستند. اصولا سازمان‌ها در روند حرکتی و در مراحل مختلف حیات خود پیوسته با مشکلات متنوع داخلی و خارجی مواجه می‌شوند که حتی می‌تواند آنها را به سمت شکست پیش ببرد. شرکت‌هایی که شکست می‌خورند برنامه‌های خوبی برای بهبود سوددهی ندارند، فعالیت‌های زیان‌ده را نمی‌فروشند و اجازه نمی‌دهند که یک شرکت قوی‌تر مسوولیت را برعهده بگیرد. لجاجت آنها در عدم استفاده از راه‌های نجات معمولا به دلیل تک محوری بودن آنهاست. شرکت‌هایی که همیشه شکست می‌خورند سعی می‌کنند خود را با یک نقشه بلند پروازانه از سکون خارج کنند که معمولا باعث از دست رفتن آخرین اعتبارات موجود آنها می‌شود. شکست پدیده‌ای طبیعی برای هر سازمان محسوب می‌شود؛ نکته بسیار مهم این است که شرکت‌ها بتوانند بر اساس یک مدیریت بازسازی استراتژیک از بحران‌های ناشی از شکست خارج شده و به روند عادی حیات خود بازگردند. قبل از اینکه به مدیریت بازسازی کسب‌وکار بپردازیم، بهتر است به بررسی برخی واژگان تخصصی پرداخته شود:

بیشتر