آرشیو روزنامه شماره ۴۵۹۹ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۵۹۹

 • داشتن «کار خوب»؛ نگرش جدید بازار کار

  مترجم: مهدی نیکوئی
  منبع: s+b: نیروی کار امروز خواهان کاری است که به‌طور ذاتی ارزشمند باشد و با ارزش‌ها و اصول اخلاقی‌شان انطباق داشته باشد. به دلیل این لزوم انطباق با ارزش‌ها و اصول اخلاقی، معنا و اهمیت کار برای هر فرد تفاوت دارد. با این حال اگر شرکت‌ها آن را به رسمیت شناخته و برای ارزشمند کردن کار پرسنل خود تلاش کنند، مزیت رقابتی قدرتمندی نسبت به سایر بازیگران بازار به دست خواهند آورد.
 • اینترنت اشیا و مزایای آن در خدمات بانکی

  تالیف: محمود نوری شمس‌آباد/عضو انجمن مدیریت ایران
  اینترنت اشیا(IOT = Internet of Things ) یک شبکه از دستگاه‌های متصل به اینترنت است که داده‌ها را دریافت و ارسال می‌کند و بهتر است از آن به‌عنوان اینترنت همه چیز (Internet of Everything = IOE) یاد کرد، جایی که در آن دنیای واقعی، فیزیکی و مجازی با یکدیگر در تعامل هستند. این ارتباط مستقل بین اشیا است که به بهینه‌سازی عملیات،کاهش هزینه‌ها، افزایش بهره‌وری و بهبود زندگی کمک می‌کند.
 • چالش‌های شکاف جنسیتی در محیط کار

  مترجم: سید‌حسین علوی لنگرودی
  منبع: HRM: موضوع جنسیت و کار از آن دست موضوعات به شمار می‌آید که در همه زمان‌ها و همه محیط‌های کاری می‌تواند چالش‌برانگیز باشد و رابطه بین مدیران و کارکنان را تحت‌الشعاع خود قرار دهد. مشکل اصلی در این میان حساسیت‌ها و جو محافظه‌کارانه‌ای است که معمولا بر روابط کاری بین مدیران و کارکنانی با جنسیت‌های متفاوت سایه می‌اندازد. در این مطلب تلاش شده تا به چالش‌ها و زوایای مختلف این موضوع پرداخته و راهکارهایی برای مقابله با آنها ارائه شود.

بیشتر