آرشیو روزنامه شماره ۴۵۷۵ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۵۷۵

 • شش رویداد مهم کسب‌وکار در سال جدید

  مترجم: مریم رضایی
  منبع: London Business School: در سالی که پیش‌رو داریم، چه پیشرفت‌هایی در چشم‌انداز کسب‌وکار دنیا شاهد خواهیم بود؟ مدرسه کسب‌وکار لندن از تعدادی از اعضای هیات‌علمی خود‌خواسته این چشم‌انداز را پیش‌بینی کنند و نتیجه‌ای که حاصل شده هم جنبه‌های مثبت را دربرمی‌گیرد و هم منفی. خبرهای خوب می‌گوید برای انجام متفاوت کارها و نتیجه متفاوت گرفتن، فرصت‌های هیجان‌انگیز جدیدی وجود دارد و خبر بد این است که اگر به دنبال رفع و رجوع سریع مشکلات کسب‌وکارها هستید، بهتر است ادامه مقاله را نخوانید.
 • توسعه تجربه مشتری به جای تبلیغ تلویزیونی

  نویسنده: Brad Stone مترجم: مریم رضایی
  سپتامبر سال ۲۰۰۱ بزوس به همراه تعدادی از مدیران ارشد آمازون به مینیاپولیس سفر کردند تا قرارداد با شرکت تارگت را که مدت‌ها در مورد آن برنامه‌ریزی کرده بودند، نهایی کنند. آنها حدود ۸ صبح رسیدند و وقتی در ساختمان مرکزی شرکت تارگت سوار آسانسور شدند، تلفن بیل کری، مدیر روابط عمومی زنگ خورد. یکی از همکاران با او تماس گرفته بود تا بگوید هواپیمایی به مرکز تجارت جهانی برخورد کرده است. وقتی بالا رسیدند، از مدیران تارگت خواستند تلویزیون را روشن کنند و با ترس و وحشت فراوان شاهد برخورد هواپیمای دوم به مرکز تجارت جهانی بودند. هیچ‌کس نمی‌دانست چه اتفاقی افتاده است. برنامه‌ریزی‌ها برای اعلام عمومی مشارکت دو شرکت در میان بمب‌ خبری حادثه ۱۱ سپتامبر، به هم خورد.
 • جرقه مدیر عامل!

  نویسنده: سیدکامران باقری/ مشاور مديريت نوآوری/ bagheri@hamafarini.com
  «ضرورت نوآوری را کاملا احساس کرده‌ایم. الان شرکت ما در حوزه‌های مختلف با مشکل روبه‌رو شده که بخش زیادی از آنها به‌طور مستقیم یا غیر مستقیم به عدم نوآوری برمی‌گردد. اما این شخص مدیر عامل است که باید متوجه این ضرورت باشد و تا وقتی که او عمیقا به این ضرورت پی‌نبرد، در حوزه نوآوری نمی‌توان کاری کرد.»

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر