آرشیو روزنامه شماره ۴۵۳۳ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۵۳۳

 • چگونه پیشگام تغییر باشید

  مترجم: مهدی نیکوئی
  منبع: s+b : اگر شما یک رهبر بازار هستید، احتمالا به تغییراتی بنیادین فکر می‌کنید. پلت‌فرم‌های صنعتی جدید، دگرگون‌سازی فضای ژئوپلیتیک، رقابت جهانی، تغییر تقاضای مشتریان و تغییر شکل جهان خودتان. شما با رقبای تازه‌واردی مواجه هستید که به قلمروتان تجاوز می‌کنند و همزمان سرمایه‌گذاران فعالی را می‌بینید که به دنبال اهداف ارزش‌آفرین هستند. در این میان، شما هم آرزوهای خود را برای شرکت‌تان دارید: می‌خواهید یک نوآور سودآور باشید، فرصت‌ها را استفاده کنید و در صنعت خود رهبر و حاکم بازار باشید. می‌خواهید استعدادهای بزرگ را جذب کنید و وظایف اجتماعی سازمان خود را برای ایجاد تغییر در بازار ایفا کنید. همچنین می‌خواهید از شاخ‌وبرگ‌های مرده سیستم قدیمی خود رها شوید: فعالیت‌ها، ساختارها، فناوری‌ها و عادات فرهنگی خاصی که مانع از حرکت رو به جلوی شما می‌شوند.
 • وجود توافق بسیار در تیم‌ها مانع بروز خلاقیت می‌شود

  مترجم: هوتسا عسکری نسب
  منبع: HBR: در کسب‌و‌کارهایی که دیدگاه‌های مختلفی بین شرکا وجود داشته باشد، موفقیت و پیشرفت بیشتر دیده می‌شود تا در فضایی که توافقات دائمی در میان باشد. در واقع، این مورد نه تنها در کسب‌و‌کار بلکه در دنیای سیاست، ورزش و هنر هم صادق است. مثال‌های واقعی از مشارکت‌های موفقیت آمیز کم نیستند که سرشار از ایده‌ها با تنش‌های خلاقانه یا اختلافات هستند که در ادامه به چند مورد اشاره می‌شود:
 • معمای حل نشده دنیای مدیریت منابع انسانی

  مترجم: سید‌حسین علوی لنگرودی alavitarjomeh@gmail.com
  منبع: HRM: حفظ افرادی که عملکرد ضعیفی دارند، چه بخواهیم و چه نخواهیم یک نوع مجازات برای افرادی محسوب می‌شود که عملکرد عالی و درخشان دارند چرا که آنها هم به این نتیجه می‌رسند که تفاوتی در ارائه عملکرد قوی و ضعیف وجود نداشته و در نتیجه از انگیزه آنها برای کار مضاعف و عالی کاسته می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر