آرشیو روزنامه شماره ۴۵۳۴ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۵۳۴

 • قدرت بخشیدن به کارکنان، مفید یا مخرب؟

  نویسندگان: Allan Lee, Sara Willis, Amy Wei Tian مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: HBR: طی سال‌های اخیر، بسیاری از محققان به موضوع «توانمندسازی» کارکنان پرداخته‌اند. توانمندسازی به زبان ساده یعنی قدرت دادن به کارکنان؛ یعنی افزایش اختیارات و در نتیجه، مسوولیت داشتن کارکنان. توانمندسازی یعنی کارکنان استقلال و آزادی عمل بیشتری داشته باشند؛ یعنی بتوانند برای حل مشکلات یا بهبود خدمات یا عملکرد، خودشان تصمیم بگیرند و خودشان اقدام کنند. تحقیقات زیادی در این راستا انجام شده است. نتیجه بسیاری از این تحقیقات در یک جمله خلاصه می‌شود: میان احساس قدرتمند بودن کارکنان و عملکرد مثبت، رضایت شغلی و تعهد به سازمان، ارتباط مثبت وجود دارد.
 • SMEها ارزشمندترین شرکای کاری

  نویسنده: Tarek Sultan Al Essa مترجم: مریم رضایی
  منبع: World Economic Forum: شرکت‌های جهانی بزرگ در سال‌های اخیر نیاز به نوآوری و رشد سریع را درک کرده‌اند تا بتوانند در بازار دوام بیاورند و رقابت کنند. رسیدن به این درک باعث رشد اکوسیستم شرکتی شده و مجموعه‌ای متغیر از مشارکت‌ها، اتحادها و همکاری‌ها را ایجاد کرده که شرکت‌ها را در معرض ایده‌های تازه قرار می‌دهد، هزینه امتحان کردن چیزهای جدید را به حداقل می‌رساند و به آنها امکان می‌دهد وارد عمل شوند و یاد بگیرند.
 • نیاز مدیران فروش برای برتری

  نویسنده: Andris A. Zoltners مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: HBR: بسیاری از کشورها برای مدیران کشور محدودیت‌های قانونی برای تصدی بر مدیریت کشور دارند. قضیه اثبات شده این است که سیاست‌مداران دارای محدودیت‌های دوران نمایندگی، زمان کمتری را برای مبارزات انتخابی، جمع کردن قدرت سیاسی و دنبال کردن علایق خاص سپری خواهند کرد. در عوض، آنها بر سیاست‌گذاری و ارائه انرژی و ایده‌های نو به دولت تمرکز خواهند کرد.

بیشتر