• تحقق رویای کارآفرینی از طریق فروش

  نویسندگان: Roy Whitten, Scott Roy مترجم: مريم مرادخاني
  منبع: ssir.org: آیا واقعا راه بهتری برای فروش وجود دارد؟ این سوالی است که ذهن دو مشاور فروش، دکتر «روی ویتن» و «اسکات روی» را درگیر کرده بود. و برای یافتن پاسخ این سوال، پس از تحقیقات بسیار، اقدام به تالیف کتابی کردند که ابتدای سال ۲۰۲۱ منتشر شد. کتابی به نام «خوب بفروش، درست عمل کن». این دو در این کتاب، با استفاده از علم تحول‌‌آفرین، یک مشکل ریشه‌‌ای در حوزه فروش را برای مخاطب برملا می‌کنند. یا بهتر است بگوییم یک باور غلط میان فروشنده‌ها و حتی مشتری‌‌ها: «فروش یعنی فرآیند متقاعدسازی و فشار بر آدم‌‌ها برای خرید کردن.» این باور غلط به تنهایی باعث شکل‌‌گیری رفتارهای فردی و سیستم‌‌های سازمانی‌‌ای می‌شود که خود تقویت‌‌کننده، ناکارآمد و برای همه افراد دخیل، بی‌‌فایده هستند. همین، شرایطی ایجاد می‌کند که ماموریت بنگاه‌های اجتماعی را تضعیف و تاثیرشان را محدود می‌‌سازد. آنها در این کتاب با استناد به داستان‌های واقعی که طی یک دهه فعالیت در این حوزه شنیده‌‌اند، شما را وارد اتاق آموزش می‌کنند تا عادت‌‌های قدیمی و ذهنیت‌‌های تثبیت‌‌شده را کنار بگذارید و یاد بگیرید چطور با تغییر رویکرد، بهترین کار را خلق کنید، مشتریان را آموزش دهید تا بهترین تصمیم را برای خرید بگیرند و سیستم فروشی طراحی کنید که رفتار نمایندگان فروش و مشتریان را تغییر دهد.
 • بازاریابی اتوماتیک: آرمانشهر یا ویرانشهر؟

  نویسنده: Klaus Wertenbroch مترجم: مريم رضايي
  منبع: Knowledge.insead: همه فرآیندهای مربوط به بازاریابی، از بخش‌‌بندی گرفته تا قیمت‌‌گذاری این روزها می‌توانند اتوماتیک‌‌سازی شوند. توانایی پیگیری رفتار افراد به صورت آنلاین و ادغام منابع داده، به بازاریاب‌‌ها امکان می‌دهد مصرف‌‌کننده‌ها را در سطحی جزئی هدف قرار دهند. افراد با کمک الگوریتم‌‌های مبتنی بر یادگیری ماشینی، می‌توانند تبلیغات و محصولات متناسب‌‌سازی شده را به صورت آنی دریافت کنند. این هدف‌‌گذاری دقیق، سودآوری شرکت‌‌ها را افزایش می‌دهد و برای مصرف‌‌کننده‌ها راحتی و آسودگی به دنبال دارد و می‌توانند نیازهای خود را مرتفع کنند. به هر حال، این روش می‌تواند عواقب اقتصادی و روانشناسی منفی برای مصرف‌‌کنندگان داشته باشد. سوالی که مطرح می‌شود این است که چطور مطمئن شویم اتوماسیون بازاریابی اقدام مثبتی است و یک ویرانشهر ایجاد نمی‌کند؟
 • تکامل‌پذیری ساختار سازمانی و ضرورت آن با نگاه به هولاکراسی

  نويسنده: امين كنزي
  برای مدیران کسب و کارها یکی از مسائل رایج، طراحی ساختار یا سازمان است. در شروع شکل‌دهی به یک سازمان یا دپارتمان یا هنگامی که قصد یک تغییر اساسی داریم، معمولا اقدام به طراحی ساختار یا چارت سازمانی می‌کنیم. بالای صفحه مستطیلی را به مدیرعامل یا مدیریت ارشد سازمانی تخصیص می‌‌دهیم، مدیریت‌‌های شناخته شده مانند مالی، فروش، تولید، بازاریابی و ... را در سطح پایین‌تر می‌‌گذاریم و همین‌طور تا آخر و سپس ماموریت هر یک از این واحدهای طراحی شده را برای اجتناب از تداخل در عملکرد واحدها تبیین می‌‌کنیم.
 • ۸ اشکال در سیاستگذاری کارآفرینی

  سیاست‌هایی که به اسم حمایت از کارآفرینی وضع می‌شود، به دلایلی همچون عدم درک صحیح سیاستگذار از مفهوم کارآفرینی، عمدتا مشوق فعالیت‌های غیرمولد است. نتایج یک مطالعه دانشگاهی نشان می‌دهد، ۸ اشکال و چالش در روند سیاستگذاری کارآفرینی وجود دارد. این مطالعه، اثر مخرب بی‌ثباتی در اقتصاد بر جریان کارآفرینی را تشریح می‌کند.
 • عناصر اصلی شکل دهنده فرهنگ سازمانی

  مترجم: سید‌حسین علوی لنگرودی alavitarjomeh@gmail.com
  منبع:MIT Sloan School of management: قسمت دویست‌و‌پنجاهم
 • اقداماتی موثر برای تسهیل پیشرفت مشارکتی

  نویسنده: Adam Kahane مترجم: مریم رضایی
  منبع: strategy+business: در اولین روزهای کارم به عنوان تسهیل‌‌گر مشارکت‌‌‌‌ ذی‌نفعان، به همراه همکارانم، پروژه دو ساله‌‌ای را برای یک شرکت لجستیک که جزو ۵۰ شرکت برتر مجله فورچون بود، هدایت می‌کردیم. روش تثبیت‌‌شده انجام کار در این شرکت عمودی بود: مدیرعامل با دستورات موکد و جزئی مدیریت می‌کرد و همکاری و انسجامی ایجاد کرده بود که امکان موفقیت کسب و کار برجسته را فراهم می‌کرد. اما مدیر ارشد عملیاتی فکر می‌کرد موقعیت شرکت در خطر است. جهانی‌‌سازی و دیجیتالی شدن در حال تغییر چشم‌‌انداز رقابتی بودند و او می‌‌خواست کارکنان کل سازمان، به شکل افقی‌‌تری با هم همکاری کنند تا واکنش‌‌های نوآورانه ایجاد شود.
 • برنامه‌‌‌های آموزش و توسعه چگونه به کاهش نرخ ترک خدمت کارکنان کمک می‌کند

  مترجم: فاطمه تل‏‏‌زرد
  منبع: Maryville University: پرهزینه بودن ترک خدمت کارکنان باعث شده شرکت‌ها در جست‌وجوی راه‌‌‌هایی برای حفظ کارکنانشان باشند. مطالعات موسسه work نشان می‌دهد مشخصه‌‌‌های شغلی مانند برنامه‌‌‌های آموزشی سریع‌‌‌ترین رشد را در دسته‌‌‌بندی‌‌‌های دلایل ترک خدمت داوطلبانه کارکنان دارد؛ تا ۱۱۷درصد رشد از سال ۲۰۱۳. همچنین در سال ۲۰۱۹ شرکت فناوری‌‌‌های آموزشی Instructure نتایجی از یک نظرسنجی منتشر کرد که نشان می‌‌‌داد ۷۰‌درصد کارکنان آمریکایی تمایل دارند کارفرمایان فعلی‌‌‌شان را برای پیوستن به کارفرمایی که بر آموزش و توسعه کارکنان سرمایه‌گذاری می‌کند، ترک کنند.
 • وقتی کارکنان خودشان همدیگر را مدیریت می‌کنند

  مترجم: سید‌حسین علوی لنگرودی alavitarjomeh@gmail.com
  منبع:Quora: آیا شما هم جزو آن مدیرانی هستید که به دنبال ایجاد تیم‌های کاری موثر و توانمند در سازمان‌های تحت امرشان هستند؟ آیا به دنبال این هستید که وقت کمتری را صرف پرداختن به ضعف عملکردی کارکنان یا مدیریت جلسات با اعضای تیم‌های کاری‌تان کنید؟ اگر چنین است داستان زیر را که داستانی واقعی است با دقت بخوانید:
 • چگونگی مدیریت شرکت‌های خانوادگی

  مترجم: سيد‌حسين علوي‌لنگرودي
  منبع: forbes: دان استراب (Don Strube) که بنیان‌گذار و مالک یک شرکت رنگ‌سازی خانوادگی و چندمیلیون دلاری است در ماه‌های نخست راه‌اندازی شرکت با مشکلات و گرفتاری‌های بسیار زیادی دست به گریبان بود. علت اصلی تمام این گرفتاری‌ها و چالش‌ها این بود که او مانند بسیاری دیگر از مالکان شرکت‌های خانوادگی دچار دو اشتباه بزرگ و استراتژیک شد بود که عبارت بودند از گماردن اعضای خانواده و خویشاوندان در سمت‌های مدیریتی شرکت و بدتر از آن تلاش بیهوده برای کنترل کردن تمام فرآیندهای شرکت و دخالت بیش از حد در امور اجرایی شرکت. در واقع مشکل اصلی استراب و شرکتش این بود که او حاضر نبود از منیت خود بگذرد و کار را به کاردان بسپارد.
 • چالش جدید در مدیریت واکسیناسیون جهانی

  مترجم: مرتضی ایراندوست
  منبع: world economic forum: طبق گزارش اخیر یونیسف که کمک به تحویل واکسن و سرنگ به کشورهای نیازمند را هدایت می‌کند، در حال حاضر با کمبود ۲/ ۲میلیارد سرنگ ویژه موردنیاز برای استفاده در کشورهای با درآمد کم و متوسط مواجه هستیم.
 • رشد نوآوری در آمریکای شمالی

  مترجم: مريم رضايي
  در سال ۲۰۱۶ سایت Compass در گزارش جهانی خود فقط سه شهر کانادایی تورنتو، مونترال و ونکوور را جزو برترین‌‌ شهرهای استارت‌آپی تکنولوژی دنیا قرار داده بود. اما در سال‌های بعد، تمام شهرهای بزرگ کانادا برای به دست آوردن عنوان «سیلیکون ولی شمال آمریکا» با هم وارد رقابت شدند و توسعه تکنولوژیک را محور کار خود قرار دادند. تحقیقات عمیق‌تری که در سال‌های اخیر در مورد دیگر شهرهای کانادا و عرصه استارت‌آپی آنها صورت گرفته، باعث شد شهرهای دیگر هم به لیست اضافه شوند.
 • اصل قانونی بودن مالیات سنگ بنای نظام مالیاتی

  دکتر احمد شهنیایی پژوهشگر در حقوق تجارت و حقوق مالیاتی
  نظام مالیاتی در هر کشوری علاوه بر اهداف مهمی همچون تامین نیازهای زندگی اجتماعی و برقراری عدالت توزیعی، بر اساس اصول متعددی سامان می‌یابد. یکی از این اصول مهم، «اصل قانونی بودن مالیات» است که در نظام مالیاتی بسیاری از کشورها جایگاه ویژه‌ای دارد. اصل قانونی بودن مالیات چیست و چه اهمیت و آثاری دارد. آگاهی از این اصل مهم حقوقی برای تمامی صاحبان کسب و کار و مدیران نیز مفید است.
 • ۱۰ سوالی که ازهیات‌مدیره باید پرسید

  مترجم: سيدمحمداعظمي نژاد
  منبع: HBR: عضو هیات‌مدیره بودن کار آسانی نیست.شما در قبال یک شرکت مسوولیت دارید اما ابزارهای محدودی برای درک واقعی آن دارید و این درک اغلب با واسطه مدیریت انجام می‌شود.چقدر از آنچه واقعا در شرکتی که مسوولیت اداره آن را برعهده دارید می‌گذرد، آگاه هستید؟
 • ۶ عامل عمده در عدم تحقق اهداف استراتژیک سازمان‌ها

  امیر نیک‌خواه مشاور مدیریت و تجارت بین‌الملل
  اهداف استراتژیک به‌عنوان نیروی محرکه عمل کرده و مسیر سازمان را جهت‌دهی می‌کنند. اما گاه سازمان‌ها در رسیدن به این اهداف ناموفق هستند. دلایل و عوامل زیادی برای عدم تحقق اهداف استراتژیک وجود دارند اما با بررسی‌هایی که در شرکت‌های مختلف به‌عنوان مشاور انجام داده‌ام و خصوصا با تحلیل جلسات بازنگری مدیریت در سازمان‌ها، به چند عامل مشترک رسیدم که در ادامه آنها را تشریح می‌کنم:
 • دلایل عمومی ناکامی شرکت‌ها در تحول دیجیتال

  مترجم: علي پورقاسمي
  منبع: Forbes: بسیاری از شرکت‌ها اجرای پروژه‌های تحول دیجیتال را با هدف افزایش بهره‌وری، کارآیی و سود دنبال می‌کنند. برخی از پروژه‌ها تغییرات گسترده‌ای را شامل می‌شوند که اتوماسیون و کارهایی را که پیش‌تر به صورت دستی انجام می‌شد در بر می‌گیرد. در حالی که برخی دیگر به دنبال جایگزینی فناوری قدیمی با سیستم‌های نوین و به روز شده هستند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر