آرشیو روزنامه شماره ۴۵۲۲ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۵۲۲

 • رابطه عملکرد مدیران ارشد و سرگرمی‌هایشان

  نویسندگان: Emilia Bunea, Svetlana Khapova, Evgenia Lysova مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: HBR: وقتی شرکت خدمات بانکداری گلدمن‌ساکس، «دیوید سالومون» را به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی‌اش معرفی کرد، رسانه‌ها فقط درباره پیشینه حرفه‌ای و روند پیشرفتش صحبت نکردند. آنها به شغل دوم او نیز اشاره کردند: «دی جِی» خیلی‌ها او را با نام «دی. سال» می‌شناسند و همه می‌دانند که شعار او این است: «به دنبال کاری بروید که به آن عشق می‌ورزید، چه در محیط کار و چه خارج از آن.» او تنها مدیری نیست که دنبال عشق و علاقه‌اش رفته. ما از میان مدیران ۵۰۰ شرکت برتر S&P، ده‌ها نفر را شناسایی کردیم که علاوه بر کار اصلی شان به علایق‌شان هم می‌پردازند. ما اسم این فعالیت‌ها را «سرگرمی جدی» گذاشتیم؛ یعنی سرگرمی‌ها و کارهای داوطلبانه‌ای که فرد معمولا از سنین جوانی شروع می‌کند و به مرور، انرژی و زمانی که صرف این فعالیت‌ها می‌کند، بیشتر و بیشتر می‌شود.
 • در یک مکالمه، به هیچ وجه تمجید و انتقاد را ترکیب نکنید

  نویسنده: Mark Murphy مترجم: مریم رضایی
  منبع: Forbes: اگر در یک مکالمه، هم از فرد تعریف کنید و هم انتقاد، مثل این است که کلوچه‌ای به او بدهید و بعد وقتی می‌خواهد اولین گاز را به آن بزند، ضربه‌ای به قلم پایش بزنید. در این صورت، نه تنها هیچ لذتی از خوردن کلوچه‌ای که گرفته بود نمی‌برد، بلکه یک معنی منفی در ذهنش شکل می‌گیرد و درست مثل آزمایش معروف شرطی شدن کلاسیک ایوان پاولوف (ترشح بزاق دهان سگ با دیدن کسی که چند بار به او غذا داده)، دفعه بعدی که به فرد کلوچه بدهید، منتظر است تا ضربه‌ای به پایش بخورد.
 • چگونه با کمک هوش هیجانی از تغییر استقبال کنیم؟

  نویسنده: Kandi Wiens و Darin Rowell مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: HBR: تغییرات در محیط کار می‌توانند از نظر هیجانی بسیار شدید باشند و باعث گیجی، ترس، اضطراب و ناامیدی شود. حتی کارشناسان می‌گویند که تجربه تغییر در محیط کار برای افراد می‌تواند شبیه رنج بردن از غم و اندوه ناشی از از دست دادن فرد عزیزی باشد. چون تغییر می‌تواند از نظر فیزیکی و احساسی طاقت‌فرسا باشد، اغلب منجر به فرسودگی شود و فرد را دچار چرخه‌ای می‌کند که حتی منجر به مقاومت بیشتر در برابر تغییر می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر