آرشیو روزنامه شماره ۴۴۸۱ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۴۸۱

 • واکاوی دلایل ترک شغل کارمندان خوب

  نویسنده: Traris Bradberry مترجم: مهدی نیکوئی
  شگفت‌انگیز است که چقدر مدیران درباره استعفا و ترک شغل بهترین کارکنان خود گلایه می‌کنند. البته حق هم دارند؛ اتفاقات چندانی نمی‌توان پیدا کرد که به اندازه خارج شدن کارکنان خوب از سازمان، به ما ضربه بزند. اما مشکل آنجا است که مساله به خوبی شناسایی نمی‌شود. زمانی که یک کارمند خوب، شرکت را ترک می‌کند، مدیران به مشکلات مالی و میزان درآمدهای شرکت توجه می‌کنند و به همه مشکلات از این دریچه می‌نگرند. اما آنها باید به یاد داشته باشند که «افراد شغل خود را ترک نمی‌کنند؛ آنها مدیرانشان را ترک می‌کنند.»
 • پنج ترفند برای شادتر شدن در محیط کار

  مترجم: سیدحسین علوی‌لنگرودی
  منبع: HBR: بسیاری از کارکنان و حتی مدیران، به دلایل مختلف و متفاوتی دچار احساسی منفی و ناشاد نسبت به کارشان هستند که این ناشادکاری به نحو چشمگیری موجب کاهش بهره‌وری و دلسردی آنها نسبت به ادامه راه خواهد شد. با این همه ترفندهایی وجود دارد که در بسیاری موارد می‌توانند در کاهش روحیه ناشاد کارکنان موثر باشند و احساس شادی بیشتری را برای آنها در محیط کار پدید آورند که در اینجا به پنج مورد از این ترفندهای موثر و کلیدی که می‌توانند مهم ترین عوامل منفی و بازدارنده شادکاری را از میان بردارند اشاره شده است.
 • چگونه یک آگهی استخدام متقاعدکننده بنویسیم؟

  مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: proven.com: مشاور عزیز، هفته گذشته برای شما نوشتم که به تازگی مسوول استخدام شده‌ام و یکی از وظایفم، بررسی آگهی‌های استخدام آنلاین است. گفتم که تعداد بازدیدها از آگهی‌ها کم است و تعداد ارسال رزومه ها، حتی کمتر. شما گفتید که کارجو معمولا برای پیدا کردن کار، یا سراغ گوگل (یا سایر موتورهای جست‌وجو) می‌رود یا به وب‌سایت‌های استخدام. سپس عنوان شغلی مورد نظرش را سرچ می‌کند. سپس توضیح دادید که چطور می‌توانیم کاری کنیم که آگهی ما در نتایج جست‌وجو ظاهر شود و چطور کارجو را ترغیب کنیم که روی آن کلیک کند. حالا سوالم اینجاست که پس از این دو اقدام چه کارهای دیگری لازم است انجام دهیم؟
 • فروشگاه جدید نایک آینه آینده خرده‌فروشی

  نویسنده: Katharine Schwab مترجم: مریم رضایی
  منبع: Fast Company: خرید کردن در یک فروشگاه فیزیکی بزرگ مشقت‌بار است. باید کلی بگردید، از میان جمعیت شلوغ عبور کنید تا چیزی را که می‌خواهید پیدا کنید، تازه اگر آن چیز موجود باشد. بعد باید منتظر خالی شدن اتاق پرو بمانید و بعد هم در صف صندوق. وقتی فروشگاه را ترک می‌کنید، خسته و ناراضی با خودتان می‌گویید چرا اینترنتی خرید نکردید. فروشگاه جدید شرکت نایک در نیویورک قصد دارد با ایجاد یک تجربه خرید فیزیکی راحت مثل خرید اینترنتی، این مشکلات را به چالش بکشد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر