آرشیو روزنامه شماره ۴۴۵۳ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۴۵۳

 • خبرگی در هنر شناسایی شرایط بحرانی

  مترجم: علی پورقاسمی
  منبع: BCG Henderson Institute: شرکت‌ها باید خود را پی در پی تغییر دهند. اگر با توجه به اندازه و زمان مورد نیاز، تغییر مستلزم کوشش بسیار باشد، اغلب آن را دگرگونی می‌نامیم که فرآیندی دشوار و اغلب بی‌نتیجه است. برپایه پژوهش نگارندگان،حتی با کم توقع‌ترین معیارها، تنها حدود یک چهارم از دگرگونی‌ها موفقیت آمیز بوده است.
 • آموزه‌های قهرمان جام جهانی برای کسب‌وکارها

  مترجم: مرضیه شاوردی منبع: strategy-business
  بررسی‌ها نشان می‌دهد که قهرمانی فرانسه در جام جهانی ۲۰۱۸ درنتیجه راهبرد بلندمدت فدراسیون فوتبال این کشور به دست آمده است. این راهبرد در کنار رهبری سرمربی باتجربه تیم، دیدیه دشامپ، به ایجاد تیمی جوان و باانگیزه کمک کرد که عمل‌گرا و جذاب است و به موفقیت دست یافت. دشامپ، فلسفه خاص خود درباره هنر رهبری و اهمیت شنیدن، اعتبار و اعتماد را دارد. فدراسیون فوتبال فرانسه دشامپ را در سال ۲۰۱۲ به‌عنوان سرمربی تیم انتخاب کرد و همچنین رفتارهای هوشمندانه‌ای را اجرا کرد که سازمان‌ها و کسب‌وکارها می‌توانند درس‌های بزرگی از آن بیاموزند. پنج رفتار هوشمندانه آنها برای رسیدن به موفقیت در این مقاله بیان شده است:
 • هفت اشتباه مدیریتی مدیران تازه کار

  نویسنده: کلایتون کریستینسن مترجم: سید‌حسین علوی لنگرودی alavitarjomeh@gmail.com
  منبع: forbes : اغلب کسانی که به تازگی به جرگه مدیریت پیوسته‌اند خواسته یا ناخواسته مرتکب اشتباهاتی می‌شوند که می‌تواند برای آنها خطرناک و زیانبار باشد. در برخی موارد، مدیران از این اشتباهات مطلع می‌شوند و سعی می‌کنند تا آنها را تکرار نکنند اما گاهی اوقات اشتباهاتی از مدیران کم تجربه سر می‌زند که نادرست به نظر نمی‌رسند و همین‌ها هستند که می‌توانند عمر مدیریتی یک مدیر را کوتاه کرده و عملکرد او را زیر سوال ببرند. به همین دلیل هم هست که آگاهی یافتن از این اشتباهات مدیریتی می‌تواند برای هر مدیر تازه‌کاری مفید و حیاتی باشد. در ادامه به هفت مورد از مهم‌ترین اشتباهات پنهان و ناملموس مدیریتی اشاره خواهد شد.

بیشتر