آرشیو روزنامه شماره ۴۴۵۲ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۴۵۲

 • کمتر مدیریت کردن افراد و بیشتر مدیریت کردن رفتار

  نویسنده: Yves Morieux مترجم: مریم رضایی
  منبع: BCG: هفته گذشته در این بخش گفتیم به زودی موازی با تحولات دیجیتال، یک انقلاب سازمانی شکل می‌گیرد که نحوه عملکرد شرکت‌ها را هم تغییر می‌دهد و شرکت‌هایی که نتوانند خودشان را سازگار کنند، سهم بازارشان را از دست می‌دهند. این تحول یعنی «بازگرداندن مدیران به کار.» درست است که بیشتر مدیران در مقایسه با گذشته زمان و تلاش بیشتری صرف می‌کنند، اما ارزشی که ایجاد می‌کنند کمتر است. اینها مدیران سنتی هستند که استراتژی و برنامه تعیین می‌کنند، وظایف کاری را تعریف و تفویض می‌کنند، ساختارهای سازمانی رسمی، فرآیندها و سیستم‌های انگیزشی ایجاد می‌کنند و سپس عملکرد کارکنان را در برابر این ساختارها و سیستم‌ها می‌سنجند. اما چنین مدلی فقط در محیط‌های ساکن و ثابت می‌تواند خوب باشد. در محیط‌های کسب‌وکار امروز که پیچیدگی زیادی دارند، این مدل ناکارآمد است.
 • چالش‌های فروش کتاب

  نویسنده: Brad Stone مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  بزوس و همکارانش در بهار سال ۱۹۹۴ به یک دفتر کوچک در منطقه صنعتی SoDo در نزدیکی سیاتل نقل‌مکان کردند. آمازون اولین انبار رسمی خود را در بخشی از انبار آن ساختمان داشت: یک اتاق بدون پنجره و تقریبا ۱۹ مترمربعی که قبلا یک استودیو بود. خیلی زود، بزوس و مکنزی خانه بلویو را ترک و به یک آپارتمان تقریبا ۸۵ مترمربعی در خیابان واین در سیاتل نقل‌مکان کردند.
 • نوآوری تخصصی!

  نویسنده: سیدکامران باقری مشاور مديريت نوآوری bagheri@hamafarini.com
  آیا شرکت شما برنامه و فرآیند مشخصی برای نوآوری دارد؟ بله داشتیم، اما موقتا متوقف کردیم. ما چند قطعه‌ پلیمری برای مجموعه‌سازان خودرو تولید می‌کنیم. خودتان که از اوضاع و احوال صنعت خودرو و مجموعه‌سازان آن در ایران اطلاع دارید. این شرکت‌ها که مشتری‌های اصلی ما هستند، نه تنها دنبال نوآوری نیستند، بلکه پول همین قطعاتی که الان با زحمت فراوان تولید می‌کنیم را هم با تاخیر فراوان می‌پردازند. در چنین شرایطی واقعا مجالی برای فکر کردن به نوآوری نمی‌ماند، ما ایده‌ ساخت چند قطعه‌ پلیمری دیگر را هم در دستور کار داشتیم که فعلا آنها را متوقف کرده‌ایم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر