آرشیو روزنامه شماره ۴۳۸۲ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۳۸۲

 • شش حوزه قابل بهبود در رهبری سازمان‌ها

  ترجمه: علی پورقاسمی
  منبع: Business News Daily: رهبری سازمان‌ها ساده نیست و برای دستیابی به مهارت در نقش رهبری، اغلب به زمان و شکیبایی نیاز است. دراصل، بیشتر کارکنان دوست دارند به جای آنکه به آنها دستور داده شود،کسی آنها را راهنمایی کند. اگر هدف‌ها و انگیزه‌های رهبران سازمان با هدف‌های شرکت و تیم‌ها پیوند یابد، شکست ناممکن خواهد بود.
 • به کمک اعتمادسازی سازمانی به شادکاری برسیم

  نویسنده: کن رابینسون مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی
  منبع:کتاب Finding Your Element: یکی از بزرگان دنیای مدیریت خطاب به مدیران ناموفق و ناکارآمد چنین گفته است: «شما در شرکتتان به اندازه کافی به همدیگر اعتماد ندارید که بتوانید شاد باشید.»
 • مزایای استخدام کسی که بارها شغل خود را عوض کرده است

  نویسنده: Liz Ryan مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: Forbes: مشاور عزیز، شرکت ما مقررات جانبدارانه و دست و پاگیری دارد که باعث شده من و همکارانم در بخش استخدام نتوانیم افراد فوق‌العاده را استخدام کنیم.
 • از اعتیاد به سفر تا خلق یک اپلیکیشن کاربردی

  مترجم: مریم رضایی
  منبع: New York Times: سفری که رضوانه بشیر به ترکیه داشت، او را به سوی راه‌اندازی یک وب‌سایت و اپلیکیشن مناسب برای سفر سوق داد. خانم بشیر ۳۴ ساله که بسیار علاقه‌مند به سفر است و تاکنون به ده‌ها کشور مختلف سفر کرده، هنگام بازدید از استانبول حدود ۲۰ ساعت زمان صرف کرد تا بتواند با اپراتورهای تورهای گردشگری تماس بگیرد و این تورها را رزرو کند. خودش می‌گوید: «تجربه‌ای ناامیدکننده و فرسایشی بود.»

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر