آرشیو روزنامه شماره ۴۳۸۱ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۳۸۱

 • اقتصاد گیگی در چهار گوشه دنیا

  نویسنده: Annie Lowery مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: The Atlantic: یک راننده اوبر ساعتی سه دلار درآمد دارد. یکی از نیروهای خدماتی شرکت Homejoy اعتراف کرده بود که بی خانمان است و در پناهگاه زندگی می‌کند. شرکت Fiverr در یکی از آگهی‌های تبلیغاتی جنجالی، اعلام کرده بود به دنبال کارکنانی است که کم خوابی را ترجیح می‌دهند و برای ناهار قهوه می‌خورند. این داستان غم‌انگیز کارکنان اقتصاد گیگی آمریکاست؛ داستانی که پایانی ندارد.
 • جام جهانی ۲۰۱۸ و تاکتیک‌هایی برای کسب‌وکار

  نویسنده: Tomasz NG مترجم: مریم رضایی
  منبع: Bluenotes: دنیای ورزش همیشه منبعی غنی از نوعی الهام‌بخشی برای رهبران کسب‌وکار است. اما تنها چهار سال یک‌بار است که شانس درس گرفتن از اتفاق‌های خاص یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای ورزشی دنیا، یعنی جام‌جهانی فوتبال را داریم. در اوایل ماه ژوئن و در آستانه شروع مسابقات، تیم‌های برزیل، آلمان و اسپانیا مثل همیشه و حداقل بر اساس نظرسنجی‌ها، محبوب‌ترین تیم‌های جام بودند.
 • پس از تعلیق از کار چگونه خود را بازیابید؟

  نویسنده: Susan Peppercorn مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: HBR: اخراج شدن در پی تعدیل نیرو یکی از دشوارترین تجربیاتی است که می‌توانید در حرفه خود با آن روبه‌رو شوید. به‌عنوان یک مربی اجرایی، شاهد شوک، اندوه و اضطرابی بوده‌ام که به‌طور کلی همراه این نوع فقدان شغلی است. تعدیل نیرو می‌تواند احساس ضعف و شک به خود را به شکل یک عدم کنترل ترسناک و یک صدای منتقد بی‌رحم در درون فرد تحریک کند؛ این مساله به‌خصوص وقتی سایر افراد سازمان همچنان مشغول به کار باقی می‌مانند تشدید می‌شود. اینکه در مورد آنچه رخ داده است چگونه فکر می‌کنید، نقشی اساسی در گذار موفقیت‌آمیز شما به مرحله بعد از شغل و زندگی‌تان ایفا می‌کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر