شماره روزنامه ۴۵۷۴
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۳۴۰ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۳۴۰

 • ایجاد چشم‌انداز برای آینده کسب‌وکار

  دکتر ریحانه نیک نام تحلیلگر کسب‌وکار
  مدیران کسب‌وکارها همواره می‌کوشند تا از نتیجه تحلیل‌های محیطی کسب‌وکار خود برای ایجاد چشم‌اندازی برای آینده کسب‌وکار خود بهره جویند.
 • شاد بودن یک انتخاب است

  نویسنده: کن رابینسون مترجم: سیدحسین علوی لنگرودی
  منبع:کتاب Finding Your Element: قسمت هفتاد و دوم اگر شما هم جزو آن دسته از افراد ناشادی هستید که انگیزه‌ای برای شاد بودن و احساس شادی در محل کار و زندگی شان ندارند خوب است حتما به نتایج تحقیق دکتر برونی ویر با دقت توجه کنید.او محقق و نویسنده‌ای است که در مورد افرادی تحقیق می‌کند که می‌دانند دیر یا زود خواهند مرد و می‌دانند به دلایل پزشکی بیشتر از چند هفته یا چند ماه زنده نیستند.
 • کارکنان خوب چه چیزهایی را تحمل نمی‌کنند؟

  نویسنده: Liz Ryan مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: Forbes: مشاور عزیز، من سرپرستی هفت کارمند را بر عهده دارم. سرمان خیلی شلوغ است. گاه احساس می‌کنم دارم از پا درمی‌آیم. علاوه بر جلسات هفتگی، سعی می‌کنم هر ماه با تک تک کارکنان دیدار کنم اما این کار سختی است. به اندازه کافی وقت نداریم. گاهی کارمندان مسائلی را در جلسات هفتگی مطرح می‌کنند که باید به صورت خصوصی با خودم مطرح کنند. فکر کنم می‌خواهند من را خجالت‌زده کنند. یکی از کارکنانم «تانیا» در یکی از جلسات درباره مرخصی‌اش صحبت کرد. گفت: «من چهار هفته پیش درخواست مرخصی دادم.
 • مورینگا، برگ درختی که پول‌ساز شد!

  نویسنده: Amy Feldman مترجم: مریم رضایی
  منبع: Forbes: وقتی لیزا کورتیس به‌عنوان نیروی صلح داوطلب در نیجر مشغول بود، با گیاهی به نام مورینگا (moringa) آشنا شد که خوراکی است و استفاده از آن در آفریقا و برخی جاهای دیگر بسیار متداول است(این گیاه در جنوب ایران نیز کشت می‌شود). لیزا بعد از بازگشت به آمریکا تصمیم گرفت شرکتی راه‌اندازی کند که هم این گیاه را به مصرف‌کنندگان آمریکایی معرفی کند و هم درآمدزایی بهتری برای کشاورزان در آفریقا ایجاد شود. او با کمک دوستانش استارت‌آپ کولی کولی (Kuli Kuli) را راه‌اندازی کرد. در حال حاضر، استارت‌آپ او، مورینگا را به شکل بسته‌های عصاره غذا و پودر در فروشگاه‌های خرده‌فروشی عرضه می‌کند. کولی کولی توانست سال گذشته ۵/ ۴ میلیون دلار سرمایه جذب کند و به درآمد ۲ میلیون دلاری برسد. کورتیس ۲۹ ساله در مصاحبه‌ای توضیح داده که چگونه توانست خرده‌فروشان را برای پذیرش این «ابرغذای» (خوراکی‌هایی که ترکیب تغذیه‌ای منحصربه‌فرد و خارج از رژیم غذایی روزانه دارند) جدید متقاعد کند.

بیشتر