شماره روزنامه ۴۵۲۸
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۳۳۵ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۳۳۵

 • هنر گذار در دنیای کسب‌و‌کار!

  نویسنده: Jesse Sostrin مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: strategy-business: گذارها (transition)، لحظات انعطاف‌پذیر بین تغییرات هستند که یک پایان و یک شروع را به‌طور همزمان شکل می‌دهند. و گرچه گذارهای «بزرگ» در محیط کار (مانند خروج از یک سازمان، برای شروع کار جدید در سازمان دیگر) به‌طور طبیعی تمرکز و توجه ما را به خود جلب می‌کنند، اما ما هر روزه با گذارهای کوچک بی‌شماری روبه‌رو هستیم. مثال‌هایی در این زمینه می‌تواند شامل جایگزینی پاسخ دادن به ایمیل‌ها با نوشتن یک گزارش، خاتمه دادن به یک جلسه رودررو، و سپس ایجاد تماس در یک کنفرانس تلفنی و بلند شدن از جایتان برای نوشیدن قهوه، تنها برای داشتن یک مکالمه بدون برنامه‌ریزی با یک همکار در راهروی شرکت باشد.
 • روش‌هایی برای انگیزه دادن به خودتان برای شروع جست‌وجوی شغلی

  نویسنده: Jack Kelly
  منبع: Forbes: در مقاله هفته گذشته گفتیم که اگر از شغل‌تان ناراضی و دلسرد هستید و می‌خواهید شغل جدیدی پیدا کنید، ابتدا باید ذهنیت درستی در مورد موفقیت خودتان داشته باشید و برای توسعه ذهنیت درست برای شروع مصاحبه توام با اعتماد به نفس و اشتیاق سه روش را بیان کردیم. در مقاله پیش‌رو سه روش دیگر را نیز ذکر خواهیم کرد.
 • مدیریت تیم‌ها و مشاغل در عصر نوآوری‌های اخلال‌گر

  مترجم: میلاد بهروزی
  منبع: Harvard-Extension *تهیه شده در موسسه معنا: امروزه در سراسر بخش‌های کسب‌و‌کار، شرکت‌ها به‌شدت در حال سرعت گرفتن و همگام شدن با تکنولوژی‌هایی هستند که یک شبه صنایع مختلف را دستخوش تغییر می‌کنند. در چنین شرایطی واضح است که در همه حال باید به اصل عدم قطعیت توجه کرد، چرا که در اقتصاد دیجیتال امروزه همه چیز باید با نوآوری‌های اخلال‌گری که پی‌در‌‎پی معرفی می‌شوند همگام باشد. همچنین مدیران برای توفیق در محیط همیشه‌در‌حال تغییر، باید مهارت‌های جدیدی را در خود تقویت کنند. پاملا راکر، استاد مدیریت و رهبری در عصر تحولات دیجیتال دانشگاه هاروارد به همراه جنیفر استاین، کارشناس توسعه اجرایی و مدرس مهارت‌های ضروری مدیریت برای رهبران نوظهور، درمقاله حاضر اهمیت این موضوع را در سازمان‌های امروزی مورد تاکید قرار داده‌اند:
 • چالش‌های ذهنی تدوین استراتژی

  لئونارد شرمن مترجم: مهدی نیکوئی
  برگرفته از کتاب: اگر در جنگِ سگي هستي، گربه شو!: استراتژی‌های کسب‌وکارها برای آنکه بتوانند موفقیت‌آمیز باشند، باید به‌طور واضح و مشخص تدوین شده و همه ذی‌نفعان یک کسب‌وکار از آن درک مشترکی داشته باشند. چنین استراتژی‌هایی در گام دوم باید بتوانند بین تمام توانمندی‌های کسب‌وکار توازن ایجاد کرده و از آنها در راستای انطباق با شرایط محیط بیرونی استفاده کنند؛ شرایطی که گاه بسیار پویا بوده و به سرعت تغییر می‌کنند.

بیشتر